Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର, ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୫ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୭୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ସ୍ୱାମୀ ସାଜିଲା ସୈତାନ୍, କୁରାଢି ଚୋଟରେ ନେଇଗଲା ସ୍ତ୍ରୀର ଜୀବନ
  • ||
  • ୬ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆସିବ ଠକ ପ୍ରଜ୍ଞା, ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଜ୍ଞାନପୀଠ ପୁରସ୍କାର : ୨୦୨୧ ପାଇଁ ନୀଳମଣି ଫୁକନ, ୨୦୨୨ ପାଇଁ କୌଙ୍କଣୀ ସାହିତ୍ୟିକ ଦାମୋଦେର ମୌଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ
  • ||

କରୋନା ସନ୍ଦେହରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ ୩ଟି ହସ୍ପିଟାଲ: ଗର୍ଭରେ ହିଁ ଚାଲିଗଲା ଜାଆଁଳା ଶିଶୁଙ୍କ ଜୀବନ

28/09/2020 at 1:28 PM

ମଲ୍ଲପୁରମ ୨୮/୦୯ : କେରଳରେ ହସ୍ପିଟାଲର ଅପାରଗତା ଯୋଗୁଁ ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ଗର୍ଭସ୍ଥ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସନ୍ଦେହରେ ୩ଟି ହସ୍ପିଟାଲ ମହିଳାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିନଥିଲା | ଠିକ ସମୟରେ ମେଡିକାଲ ସୁବିଧା ନ ମିଳିବାରୁ ଗର୍ଭସ୍ଥ ଜାଆଁଳା ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ମାମଲା କେରଳ ମଲପୁରମର |

ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଏନସି ସେରିଫ ନିଜ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲର ଦାୟିତ୍ବହୀନତାକୁ ଦୋଷ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ୨୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ସ୍ତ୍ରୀ ଶାହଲାଙ୍କ ପ୍ରସବ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଆରମ୍ଭ ହେବାରୁ ଶନିବାର ଭୋର ସାଢେ ୪ଟା ସମୟରେ ସେ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ମଞ୍ଜରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଗଲେ | କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ହସ୍ପିଟାଲ ପ୍ରଶାସନ ବେଡ଼ ନଥିବା କହି ମହିଳାଙ୍କୁ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ | ଏହାପରେ ସେ ଅନ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲ ଯାଇଥିଲେ | ଏମିତି ୩ଟି ହସ୍ପିଟାଲ ବୁଲିଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ଶାହଲାଙ୍କୁ କୌଣସି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ପାରିନଥିଲା | ଶେଷରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢେ ୬ଟା ସମୟରେ ମଞ୍ଜରୀ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା | ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସି-ସେକ୍ସନ ଡେ଼ଲିଭରୀ କରାଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ବହୁତ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଗର୍ଭରେ ହିଁ ଜାଆଁଳା ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା |

ଏନସି ସେରିଫ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୫ ତାରିଖରେ ଦ୍ୱିତୀୟ କରୋନା ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଥିଲା | ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଛୁଟି ମିଳିଥିଲା | ୧୮ ତାରିଖରେ ଡେ଼ଲିଭରୀ ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ କରାଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଶନିବାର ଦିନ ଶାହଲାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବ ସମୟରେ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ ଦ୍ୱିତୀୟ କରୋନା ରିପୋର୍ଟକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ | ଏହି ଯାଞ୍ଚ ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ କରାଯାଇଥିଲା | ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ ପ୍ରସବ ପୂର୍ବରୁ ପୁଣି ଆରଟି-ପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ କରିବାକୁ କହିଥିଲା | ଫଳରେ ବିଳମ୍ବ ଯୋଗୁଁ ମହିଳାଙ୍କ ଗର୍ଭରେ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା |

କେରଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେକେ ଶୈଳଜା ଏହି ଘଟଣାରେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି | ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରି ରିପୋର୍ଟ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ସେ ସ୍ଥାନୀୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି |

   Related Posts