Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||
  • ଖୋଲିଲା ଶିମିଳିପାଳ, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର
  • ||
  • ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଶାନ୍ତିଦେବୀ, ୮୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • କଥକ ସମ୍ରାଟ ବିରଜୁ ମହାରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ : ସୋମବାରଠୁ ଦାଖଲ ହେବ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର, କରୋନା କଟକଣାରେ ସରିବ ପୁରା ପ୍ରକ୍ରିୟା
  • ||
  • ଆହତ ହାତୀର ଚିକିତ୍ସା କଲା ବନ ବିଭାଗ, ବାରହା ଫାଶରେ ପଡି ଗୋଡରେ ହୋଇଥିଲା କ୍ଷତ
  • ||
  • ଖସିବ ପାରଦ ବଢିବ ଶୀତ, ୧୯ ଯାଏଁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘନ କୁହୁଡି
  • ||

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ କଲା ଦାବି, ୟୁଏନ୍ ଦେଲା ଏମିତି କଡ଼ା ଜବାବ…

24/08/2019 at 2:02 PM

ମୁମ୍ବାଇ୨୪|୮: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପଡାଙ୍କୁ ୟୁନିସେଫର ବ୍ରାଣ୍ଡ  ଆମ୍ବାସଡର ପଦରୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଦାବି କରିଛି।କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଟ୍ବିଟକରି ଭାରତୀୟ ସେନା ଓ ସରକାରଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ୟୁନିସେଫର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସଡର ପଦରୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଦାବି କରୁଛି। ଏହି ଘଟଣା ଉପରେ ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରର ପ୍ରବକ୍ତା ଷ୍ଟିଫେନ ଦୁଜାରିକ କହିଛନ୍ତି, ଯେକୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ନିଜର ସ୍ବାଧୀନ ଓ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମତ ଦେଇ ପାରିବେ ।

 ପାକିସ୍ତାନର ମାନବାଧିକାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଶିରିନ ମଜାରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ଚାଲିଥିବା ଭାରତ ସରକାର ନିୟମକୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ତେଣୁ ୟୁନାଇଟେଡ୍ ନେସନସ୍‌ ଚିଲଡ୍ରେନ୍ସ ଫଣ୍ଡର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସଡର ପଦରୁ ତାଙ୍କୁ ହଟାଯାଉ ।

ୟୁନିସେଫ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ନିର୍ଦେଶକ ହେନରିଟା ଏଚ ଫୋରଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଦିନ ମଜାରୀ ଚିଠି ଲେଖି ଏ ସଂପର୍କରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରରେ  ପରମାଣୁ  ଯୁଦ୍ଧ ହେଉ ବୋଲି ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚତାହୁଁଥିବା ସେ ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରର ପ୍ରବକ୍ତା ଦୁଜାରିକ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚୋପଡା କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ଯିଏ ବି ହେଉନା କାହିଁକି , ଏହିଭଳି ବିବାଦୀୟ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ନିରପେକ୍ଷ  ରହିବେ ବୋଲି ତାଙ୍କର ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି।ତେବେ କୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କେହି ନିଜର ମତ ରଖିବାରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ ​‌ବୋଲି ଦୁଜାରିକ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ।

 ଭାରତୀୟ ସେନାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରି ପ୍ରିୟଙ୍କା ଯେହେତୁ  ଟ୍ବିଟ କରୁଛନ୍ତି ତେଣୁ ସେ ୟୁନିସେଫର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସଡର ରହିବା ଠିକ୍‌ କି ବୋଲି ଦୁଜାରିକଙ୍କୁ ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ସେହିଭଳି ମଜାରୀଙ୍କ ଚିଠି ପୂର୍ବରୁ ଆମେରିକାର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନର ଜଣେ ମହିଳା ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପଡାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ , ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ପରିମାଣୁ  ଯୁଦ୍ଧକୁ ହୁସ୍‌କାଉଛନ୍ତି ପ୍ରିୟଙ୍କା।

   Related Posts