ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

କରୋନାକୁ ମାତ୍ ଦେଲେ ୟୁକେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍ ଜନସନ, ହସ୍ପିଟାଲରୁ ମିଳିଲା ଛୁଟି

12/04/2020 at 6:38 PM

ଲଣ୍ଡନ ୧୨।୦୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ସଂକ୍ରମିତ ୟୁକେର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍  ଜନସନ୍‌ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରୋ ତାଙ୍କୁ  ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଛୁଟି ମିଳିଛି। ଏହାର ସୂଚନା ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି AFP  ଡାଉନିଙ୍ଗ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ସୂତ୍ର ଆଧାରରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବୋରିସ୍ ଜନସନ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇ ଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟ   ବିତ୍ତ ପୋଷିତ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା(ଏନଏଚଏସ)ର ଡାକ୍ତର ଓ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ତାଙ୍କ ଠାରେ ଋଣି ରହିଲେ।

ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆସିବା ପରେ ଜନସନଙ୍କୁ ଶନିବାର ଲଣ୍ଡନର ସେଣ୍ଟ ଥମାସ ହସ୍ପିଟାଲର ଆଇସିୟୁର ବାହାରକୁ ଅଣା ଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସାର୍ବଜନୀନ ବୟାନରେ ୫୫ ବର୍ଷୀୟ ଜନସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇ ପାଇଁ ମୁଁ ଆପଣଙ୍କଠାରେ କୃତଜ୍ଞ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ୟୁକେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ୫୫ ବର୍ଷୀୟ ବୋରିସ୍ ଜନସନଙ୍କଠାରେ ସଂକ୍ରମଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବା ପରେ ସେ ହୋମ୍ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହି କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିଥିଲେ। ରିପୋର୍ଟରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ କରୋନା ଲକ୍ଷଣ ଦେଖା ଯିବାର ୧୦ ଦିନ ପରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶକ୍ରମେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ।  କିଛି ଦିନ ତଳେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଅଧିକ ବିଗିଡିବାରୁ ତାଙ୍କୁ  ତିନି ଦିନ ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁବାର ତାଙ୍କୁ ଜେନେରାଲ ଓ୍ଵାର୍ଡକୁ ସିଫ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା। ଆଜି ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ୟୁକେରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୭୮ ହଜାର ୯୯୧କୁ  ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଏହି ମହାମାରୀରେ ଦେଶରେ ୧୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

   Related Posts