Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ବୁଲନ୍ଦସହରରେ ୨ ସାଧୁଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: ଯୋଗୀଙ୍କୁ ଫୋନ କଲେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ, କହିଲେ- ଦୋଷୀ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଅନ୍ତୁ

28/04/2020 at 3:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୦୪: ୟୁପିର ବୁଲନ୍ଦସହରରେ ଦୁଇ ସାଧୁଙ୍କ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟାକୁ ନେଇ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ଉପରେ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ୍ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଠାକରେ ଏପରି ଆମନବୀୟ କାଣ୍ଡ କରିଥିବା ଅପରାଧୀ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି।

ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ କହିଛନ୍ତି ପାଲଘର ଘଟଣାରେ ଆମେ ଯେଉଁ ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିଛୁ, ଠିକ୍ ସେହି ଭଳି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହା ସହିତ ଠାକରେ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଘଟଣାକୁ କେହି ହେଲେ ସାଂପ୍ରଦାୟିକ ରଙ୍ଗ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପାଲଘର ଘଟଣାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଠାକରେ ସହ ଫୋନରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଥିଲେ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ପୁରୋହିତଙ୍କ ହତ୍ୟାକୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପାଲଘର ଘଟଣା ପରି ସାଂପ୍ରଦାୟିକ ରଙ୍ଗ ଦେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହି ଘଟଣାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରି ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

ପୂରା  ଘଟଣା କଣ

ବୁଲନ୍ଦସହରର ଅନୁପସହର କ୍ଷେତ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ଥିତ ଏକ ଗାଁରେ ଥିବା ପୁରୁଣା ମନ୍ଦିରରେ ଦୁଇ ସାଧୁଙ୍କୁ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ଅତି ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତ ସାଧୁଙ୍କ ଚିମଟା ଚୋରିଥିଲା, ଏହାକୁ ନେଇ ସାଧୁ କିଛି କହିଥିଲେ। ସାଧୁଙ୍କ କଥାରେ ଆରୋପି ଉତ୍‌କ୍ଷୀପ୍ତ ହୋଇ ପ୍ରତିଶୋଧପରାୟଣ ହୋଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା। ଗାଁ ଲୋକ ଆରୋପି ଧରି ପୋଲିସ ହାତରେ ଦେଇଛନ୍ତି। ଜିଲ୍ଲାପାଳ ରବିନ୍ଦ୍ର କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଆରୋପି ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଜେରାରେ ସାଧୁଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ସ୍ଵୀକାର କରିଛି।

   Related Posts