Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ସ୍ଵୀକାର କଲେନି କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ, ନିଜ ସ୍ତରରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ନେତାଙ୍କୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2021: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ବିଜୟରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ଵାଣୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସଦସ୍ୟତା
  • ||
  • ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||

ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରି ପଲିଥିନରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଦେଲେ ନର୍ସ, ପୋତିବାବେଳେ ହଠାତ ଶୁଭିଲା ଶିଶୁର କାନ୍ଦ

9/07/2020 at 5:40 PM

ଉଦୟପୁର ୦୯/୦୭ : ଡାକ୍ତର ଓ ଚିକିତ୍ସାକର୍ମୀଙ୍କୁ ଭଗବାନ ଦର୍ଜା ଦିଆଯାଇଥାଏ | କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ହୋଇଥିବା ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଚିକିତ୍ସକର୍ମୀଙ୍କୁ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ନାଁ ଦିଆଯାଇଛି | ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଚିକିତ୍ସାକର୍ମୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଥାଳି ବଜାଇବା ପାଇଁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଚିକିତ୍ସାକର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ଭୁଲ କରିବସନ୍ତି ଯାହାଫଳରେ ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଆ ଭଗବାନଙ୍କ ଦର୍ଜା କଳଙ୍କିତ ହୋଇଯାଏ | ରାଜସ୍ଥାନ ଉଦୟପୁରରେ ଏହିଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ମାମଲା ଜାଣିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରୀ ଉଠିବ |

ମାମଲା ଉଦୟପୁର ଗୋଗୁନ୍ଦା ଅଞ୍ଚଳର | ଏଠାରେ ଜଣେ ନର୍ସ ଜୀବିତ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରି ପରିଜନଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ | ପରିଜନ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ମୃତ ଭାବି ତାକୁ ପୋତିବାକୁ ନେଇଗଲେ | କିନ୍ତୁ ତାର ଠିକ ପୂର୍ବରୁ ଶିଶୁଟି କାନ୍ଦିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା | ଗୋଗୁନ୍ଦା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଡାବଲି ପିଏଚସିରେ ଲଳିତା ନାମକ ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କର ପ୍ରସବ ପୀଡା ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ୧୦୪ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ପିଏଚସିରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଗଲା | ସେଠାରେ ଜଣେ ନର୍ସ ତାଙ୍କର ପ୍ରସବ କରାଇଥିଲେ | ନର୍ସ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ଚେକ କରି ମୃତ ଘୋଷିତ କରିଥିଲେ | ମହିଳାଙ୍କ ଶାଶୁ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ଏକ ପଲିଥିନରେ ପ୍ୟାକ କରିଦେଲେ | ପରିଜନ ଶିଶୁକୁ ପୋତିବାକୁ ନେଇଗଲେ | କିନ୍ତୁ ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ଶିଶୁଟି କାନ୍ଦିଥିଲା | ଶିଶୁଟି କାନ୍ଦିବାରୁ ସେ ଜୀବିତ ଥିବା ଜାଣି ପରିଜନ ତାକୁ ତୁରନ୍ତ ପଲିଥିନରୁ ବାହାର କରି ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇଯାଇଥିଲେ |

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଯେତେବେଳେ ନର୍ସ ଶିଶୁକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ ବହୁତ କାନ୍ଦିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ତାକୁ ଭଗବାନଙ୍କ ଇଛା ଭାବି ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ପରିବାରର ଖୁସି ଫେରି ଆସିଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଚିକିତ୍ସା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏହିଭଳି ଅବହେଳାକୁ ନେଇ ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ଯେ ଭଲ ଭାବେ ଚେକ ନ କରି ନର୍ସ ତାଙ୍କୁ କିଭଳି ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ |

   Related Posts