Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

U-19ରେ ଜିତାଇଲେ ଓପନର : ପାକିସ୍ତାନକୁ ୧୦ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା ଭାରତ, ଯଶ୍ବସୀଙ୍କ ଶତକ

4/02/2020 at 7:22 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩।୨: ଅଣ୍ଡର-୧୯ କ୍ରିକେଟ ବିଶ୍ୱକପର ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପାକ୍‌କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି ଜୁନିୟର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ।  ଉଭୟ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ୍ ଟିମ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ସେମି ଫାଇନାଲରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ସେମିଫାଇନାଲରେ ପାକିସ୍ତାନ ଟସ୍ ଜିତି ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଭାରତକୁ ୧୭୩ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ । ତେବେ ଭାରତ ବିନା ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ପାକିସ୍ତାନ ଦେଇଥିବା ଟାର୍ଗେଟକୁ ହାସଲ କରିନେଇଛି ।

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା ପାକିସ୍ତାନୀ ଟିମ୍‌। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ୯ରନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓପନର ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଓ୍ବିକେଟ ପଡିଥିଲା । ପରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ରକ୍ଷଣାତ୍ମକ ବୋଲିଂ ଆଗରେ ଛିଡା ହୋଇପାରିନଥିଲା ପାକିସ୍ତାନୀ ଟିମ୍ । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ରୋହିଲ ନାଜିର (୬୨) ଓ ହାଇଦର ଅଲ୍ଲୀ (୫୬) ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ପାରି ଖେଳିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଅନ୍ୟକୌଣସି ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ସହଯୋଗ କରିପାରିନଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନୀ ଟିମ୍‌ ୪୩.୧ବଲ୍ ଖେଳି ମୋଟ ୧୭୨ରନ୍‌ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା ।ସେପଟେ ଭାରତ ବୋଲିଂ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୁଶାନ୍ତ ମିଶ୍ର ୩ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେବା ସହ କାର୍ତ୍ତିକ ତ୍ୟାଗୀ ଓ ରବି ବିଷ୍ନୋଇ ୨-୨ଟି ଲେଖାଏ , ଯଶ୍ବସୀ ଓ ଅନକୋଲେକର ୧-୧ଲେଖାଏଁ ଓ୍ବିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ । ଭାରତ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୭୩ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ରଖିଥିଲା ଟିମ୍‌।

ଭାରତ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚରେ ଓପନର ୟଶସ୍ୱୀ ଜୟସୱାଲ୍ ୧୦୫ ଓ ଦିବ୍ୟାଶଂ ସକସେନା ୫୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଉଭୟ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ ପାଇଁ ୧୭୬ ରନର ପାର୍ଟନରସିପ୍ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଓପନିଂ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏହା ସବୁଠାରୁ ବଡ ପାର୍ଟନରସିପ୍ । ଯଶସ୍ୱୀ ଓ ଦିବ୍ୟାଶଂ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଶତକୀୟ ପାର୍ଟନରସିପ୍ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts