Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ସମ୍ବେଦନହୀନ ସମାଜ ! ବାଲକନିରୁ ହଠାତ ରାସ୍ତାରେ ପଡି ଚିତ୍କାର କରୁଥିଲା ଶିଶୁ ହେଲେ କେହି ଆଡ ଆଖିରେ ବି ଚାହିଁଲେନି, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ପୁରା ଘଟଣା

20/05/2020 at 1:32 PM

ପାଟଣା ୨୦/୦୫ : କରୋନା ମଧ୍ୟରେ ମାନବୀୟ ସମବେଦନାର ସକାରାତ୍ମକ ଦୃଶ୍ୟ ପ୍ରତିଦିନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି | ଏହି ସମୟରେ ମାନବିକତାକୁ ଧିକ୍କାର କରୁଥିବା ଭଳି ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ହୃଦୟକୁ କଷ୍ଟ ଦେଇଛି | ପାଟଣାରୁ ଏହିଭଳି ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି | ଭଡ଼ିଓ ଜରିଆରେ ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ବେଦନହୀନ ଚେହେରା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏହି ଭିଡିଓ ଆମ ସମାଜକୁ ଭାବିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଦେବ ଯେ ମାନବ ସଭ୍ୟତା କେଉଁ କାଳରେ ବଞ୍ଚିଛି | ମଣିଷ କଣ ଏତେ ସ୍ୱାର୍ଥପର ହୋଇଯାଇଛୁ ଯେ ଏକ ନିରୀହ ଶିଶୁକୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛାଡି ଦେଇ, ଶିଶୁର ବିକଳ ଚିତ୍କାରକୁ ବି ଅଣଦେଖା କରି ଟିକିଏ ହେଲେ ଲଜ୍ଜା ଅନୁଭବ କରୁନାହାନ୍ତି |

ପାଖାପାଖି ଦେଢ଼ ଦୁଇ ବର୍ଷର ଏକ ଶିଶୁ ବାଲକନିରୁ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଲୋକେ ଶିଶୁ ପାଖ ଦେଇ ଯିବା ଆସିବା କରୁଛନ୍ତି, ଶିଶୁକୁ ବିକଳ ହୋଇ କାନ୍ଦୁଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା କେହି ତାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପାଖକୁ ଆସୁ ନାହାନ୍ତି | ଭିଡିଓ ପାଟଣା ଭୂତନାଥ ରୋଡ଼ ଅଞ୍ଚଳର | ଗୋଟିଏ ଘର ବାଲକନିରୁ ଏକ ଶିଶୁ ରାସ୍ତା ଉପରକୁ ଗଲି ପଡିଥିଲା | ପୁରା ଘଟଣା ସେଠାରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭିରୀ କଏଦ ହୋଇଛି | ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିବ ପରେ ଶିଶୁଟି ବିକଳ ହୋଇ ଅନେକ ସମୟ ଧରି କାନ୍ଦୁଥିଲା କିନ୍ତୁ କେହି ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିନଥିଲେ | ପାଖରେ ଯିବା ଆସିବା କରୁଥିବା ଲୋକେ ଶିଶୁ ଆଡକୁ ଚାହୁଁ ବି ନାହାନ୍ତି | ଯିଏ ଦେଖିଲେ ସେ ସାହାଯ୍ୟ ନ କରି ସେଠାରୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ | ଏହା ମାନବ ସମାଜ ପାଇଁ ନିହାତି ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା |

ଜଣେ ପରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସେହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ଚାଲି ଯାଉଥିଲେ ହେଲେ କିନ୍ତୁ କେହି ହେଲେ ଶିଶୁଟି କୁ ରାସ୍ତାରୁ ଉଠାଇ ନଥିଲେ | ଶିଶୁଟି ସେମିତି ରାସ୍ତାରେ ପଡି ଚିତ୍କାର କରୁଥିଲା | ଏମିତି କିଛି ସମୟ ବିତିଗଲା ପରେ ଜଣେ ଯୁବକ ପାଟି କରିବାକୁ ଲୋକେ ସେଠାରେ ଜମା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଶିଶୁକୁ ନେଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ |

ଶିଶୁର ଶରୀରରେ ଅନେକ ଜାଗାରେ ଫ୍ରାକ୍ଚର ହୋଇଯାଇଛି | ଶିଶୁ ଗମ୍ଭୀର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇଛି | ଏକ ଘରୋଇ ନର୍ସିଂହୋମରେ ତାର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି | ତେବେ ଘଟଣା ଯେତିକି ଭୟାବହ ତାଠାରୁ ଅଧିକ ଲଜ୍ଜାଜନକ | ସମାଜର ଏହିଭଳି ସମ୍ବେଦନହୀନ ଅବସ୍ଥା ସତରେ ଲଜ୍ଜାଜନକ |

   Related Posts