Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ଚୋର ଧରିବାକୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବୁଲିଲା ଖଟ : ଗୁଣିଆଠାରୁ ଇସାରା ପାଇ ଗୋଟିଏ ପରିବାର ଉପରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ଦୁଇ ମହିଳା ଆହତ

12/06/2019 at 4:49 PM

ନୟାଗଡ (ବୈଦ୍ୟଭୂଷଣ ମହାପାତ୍ର) ୧୨|୬: ଚୋର ଧରିବାକୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବୁଲିଲା ଖଟ । ଆଉ ଗୁଣିଆଠାରୁ ଇଶାରା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ପରିବାର ଉପରେ ହେଲା ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ । ମାନେ ଏଠି ତାନ୍ତ୍ରିକ କଥାରେ କଙ୍ଗାରୁକୋର୍ଟ କରି ଫୈସଲା ଆଉ ଦଣ୍ଡ ଦେଇଦେଲେ ଗାଁର କିଛି ଲୋକ । ଏମିତି ଏକ ଅମାନୁଷିକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରଣପୁର ଥାନା କୋଟଗଡ଼ ଗାଁରେ ।

ଦିନ ଦି’ପହରେ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବୁଲୁଛି ଖଟ । ଚାରିଜଣ ଖଟ ଧରିଥିବା ବେଳେ ପଛପାଖରେ ତନ୍ତ୍ରପାଠ କରୁଛି ତାନ୍ତ୍ରିକ । ଚୋର ଧରିବାକୁ ଚାଲିଛି ନାଟ । ଦୁଇ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ । ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଇଏ ହେଉଛି ସେଇ ଖଟର କରାମତି । ଆଉ କଙ୍ଗାରୁକୋର୍ଟର ଫୈସଲା ।

ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରଣପୁର ଥାନା କୋଟଗଡ଼ ଗାଁର ଭାସ୍କର ଦୋରାଙ୍କ ଘରୁ ୧୫ ଦିନ ତଳେ ଚୋରି ହୋଇଥିଲା । ବହୁ ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ଚୋରି ଜିନିଷ ନମିଳିବାରୁ ଗାଁକୁ ଗୁଣିଆ ଡାକି ଖଟ ବୁଲାଇବାକୁ ହୋଇଥିଲା ନିଷ୍ପତ୍ତି । ପାଖ ମଳିପଟିଆ ଗାଁର ହରଷ ଗୁଣିଆ ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ତନ୍ତ୍ର ପାଠ କରି ଖଟ ବୁଲାଇଥିଲା । ଆଉ ଖଟ ଯାଇ ଅଟକିଥିଲା ଗାଁର ଅରକ୍ଷିତ ଦୋରାଙ୍କ ଘର ଆଗରେ । ଗାଁରେ ଏନେଇ ସଂଧ୍ୟାରେ ବୈଠକ ବସିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇପାରିନଥିଲା । ହେଲେ ଗତକାଲି ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଅପରାହ୍ନରେ ହଠାତ୍‌ ଅରକ୍ଷିତ ଦୋରାଙ୍କ ଘରେ ପଶି ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ଅରକ୍ଷିତଙ୍କ ଶାଶୂ ସୁକାନ୍ତି ଏବଂ ପତ୍ନୀ ଗୀତାଞ୍ଜଳି ଗୁରୁତର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇ ରାଜସୁନାଖଳା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଅରକ୍ଷିତ ରାଜସୁନାଖଳା ଫାଣ୍ଡିରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ଶୁଣୁନି, ଏସପିଙ୍କୁ ଗୁହାରି କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ବି ତାଙ୍କର ଦେଖା ମିଳିନଥିଲା । ଏମିତିରେ ଶେଷରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ଅରକ୍ଷିତ । ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏସପି ଏବଂ ଶରଣକୁଳ ଏସଡିପିଓଙ୍କ ସହ କଥା ହେବା ସହ ଆଇନକୁ ହାତକୁ ନେଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଭରସା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଛୋଟ ଛୋଟ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ଗାଁ ଗାଁରେ ଆମ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଲୋକମାନେ କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ଉପରେ ଭରସା ନକରି କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଆଇନକୁ ହାତକୁ ନେଉଛନ୍ତି । ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଏଭଳି ଘଟଣା ବଢ଼ୁଥିବା ବେଳେ ତୁରନ୍ତ ପୀଡ଼ିତ ପରିବାରକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ସହ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ରୋକି ପାରିବ ।

   Related Posts