Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୭୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଲଦାଖରେ ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା କେବେ ସମାପ୍ତ ହେବ ? ଡ୍ରାଗନ ସହ ୧୨ତମ ବୈଠକ ଆସନ୍ତାକାଲି
  • ||
  • ବାଂଶପାଳ : ଗାଁରେ ପଶି ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ଦନ୍ତା, କାନ୍ଥ ପଡି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଅଲୋଡା ହେଲା ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର, ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ରାସ୍ତା କଡକୁ ଛିଟିକି ପଡିଲେ ୨ ଚାଳକ : ମେଡିକାଲରେ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଟକ : ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ସହ ୧୦ହଜାର ଜରିମନା : ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଦେବେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSSC ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପିଏସ୍ : ଜବତ ହେଲାଣି ନଗଦ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସହ ଫ୍ଲାଟ୍ ଆଉ ପ୍ଲଟ୍
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଚିଙ୍ଗୁଡି ବନ୍ଧରେ ଅଘଟଣ : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ୬ ଓଡିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବଦଳିଲା ନିୟମ : ୬୩,୩୦୩ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ପାଇବେ ପଦୋନ୍ନତି, ରେସିଡେନ୍ସି ପିରିୟଡ୍ କମାଇଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ : ୧ କେଜି ୪୮ ଗ୍ରାମ୍ ଧଳାଜହର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||

୬ଷ୍ଠ IRB ବାଟାଲିୟନରୁ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, ନିକଟସ୍ଥ ୨ଟି ଗାଁକୁ ୨୮ଯାଏଁ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ କଲେ ସରପଞ୍ଚ

26/07/2020 at 8:19 AM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୨୬।୦୭ ମହାମାରୀ କରୋନା କବଳରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ପୁଲିସ୍‌ ବାହିନୀ ପ୍ରାଣମୁର୍ଚ୍ଛା ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛି । ତେବେ ଲୋକଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଦିନରାତି ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମୀ ଧୀରେ ଧୀରେ ଏହି ମହାମାରୀରେ କବଳିତ ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଳା ଆରକ୍ଷୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମେତ ଆଦର୍ଶ ଥାନା ଏବଂ ବାଣପୁର ଥାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ନାଚୁଣୀ ଫାଣ୍ଡି, ଗମ୍ଭାରିମୁଣ୍ଡା ବିଟ୍‌ ହାଉସ ପୁଲିସ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । କେବଳ ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମୀ ନୁହନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଲୋକ ଏଥିରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଏବେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଆଇଆର୍‌ବି କ୍ୟାମ୍ପରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଉପଖଣ୍ଡ ନାଲିପଡ଼ାଅର୍ଜୁନପୁର ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ୬ଷ୍ଠ ଆଇଆର୍‌ବି ବାଟାଲିୟନରେ ଜଣେ ରିର୍ଜଭ ପୁଲିସ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍‌ ବାହାରିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ସୁବାସିନୀ ଦାସ କ୍ୟାମ୍ପ ପାର୍ଶରେ ଥିବା ନାଲିପଡ଼ାଅର୍ଜୁନପୁର ଗ୍ରାମ ଏବଂ ଗୋପପୁରିଆ ପାଟପୁର ଗ୍ରାମକୁ ୨୮ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟା ଯାଏ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ବାଟାଲିୟନ୍‌ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ନାରାୟଣ ଦୋରାଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପରୁ ପ୍ରାୟ ୨ଶହ ଯବାନଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣ ଅଫିସର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ରଥଯାତ୍ରାରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ପୁରୀରେ ସମସ୍ତଙ୍କର କୋଭିଡ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ୍‌ ଆସିଥିଲା । ତେବେ ଆଜି ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା କନେଷ୍ଟବଳ ଉକ୍ତ ସମୟରେ ଛୁଟିରେ ଘରକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଫେରିଥିଲେ । ଗତକାଲି ଅସୁସ୍ଥତା ଅନୁଭବ କରିବାରୁ ତାଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ତନ୍ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍‌ ଆସିବା ପରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ରହୁଥିବା କ୍ୟାମ୍ପର ୧୨ ଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟରେ ରଖାଯାଇଛି ।

ଓଡ୍ରାଫ୍‌ ଟିମ୍‌ ତରଫରୁ ପୁରା ବାଟାଲିୟନ ପରିସରକୁ ବିଶୋଧନ କରାଯାଇଛି । ଏଠାକୁ ଯାତାୟାତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷିଦ୍ଧ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ରବିବାର ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଷରେ ଆସିଥିବା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କର କୋଭିଡ୍‌ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ । ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିବା ଶ୍ରୀ ଦୋରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । କ୍ୟାମ୍ପରେ ରହୁଥିବା ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ନିୟମିତ ପଞ୍ଚାୟତର ନାଲିପଡ଼ାଅର୍ଜୁନପୁର ଏବଂ ଗୋପପୁରିଆ ପାଟପୁର ଗାଁରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଦୋକାନ ବଜାର ଯାଉଥିଲେ । ତେଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟାପିବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ୨ଗ୍ରାମକୁ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିବା ସରପଞ୍ଚ ଶ୍ରୀମତି ଦାସ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts