Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହଙ୍ଗା ହେଲା ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଟିକେଟ୍, ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ୩ ଗୁଣା ବଢିଲା ଦାମ୍
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ କିରାଣୀ, ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇଁ ନେଉଥିଲେ ୬୦୦ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଆଜି ‘ଓମେନ୍ ଆଚିଭର୍ସ ଅଫ୍ ଓଡ଼ିଶା’ ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହ, ପୁରସ୍କୃତ ହେବେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ-୧୪ ପ୍ରତିଭାଦୀପ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ ସର୍ଟଫିଲ୍ମ କଣ୍ଟେଷ୍ଟ୍ ‘ସୋ-କେଶ୍ ୨୦୨୦’ର ପୁରସ୍କାର ବିତରଣୀ, ୧୨ଟି ବର୍ଗରେ ରହିଛି ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଇଂଲଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଭନ୍ ନିରାଶ, କହିଲେ- ‘ପିଚ୍ ଭଲ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଖେଳି ପାରିଲେ ନାହିଁ’
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ କଟା ଅଂଶ, ହତ୍ୟା ପରେ ଫିଙ୍ଗାଯାଇଛି !
  • ||
  • ମାର୍ଚ୍ଚ ୫ରେ ‘ଓମେନ୍ ଆଚିଭର୍ସ ଅଫ୍ ଓଡ଼ିଶା’ ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହ
  • ||

ସଇଁତଳା ବଡମାଲ ଗୋଳାବାରୁଦ କାରଖାନା ନିକଟରେ ୨ଟି ନୁହଁ, ବୁଲୁଛନ୍ତି ୩ଟି ବାଘ : ଦୁଇଟି ବାଘୁଣୀ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଶାବକ

15/12/2018 at 7:40 PM

ବଲାଙ୍ଗିର୧୫|୧୨: ପଶୁ ପକ୍ଷୀଙ୍କ ପାଇଁଜଙ୍ଗଲ ହିଁଜୀବନ। ହେଲେ ଏଶବ୍ଦଟି ଏବେଆମ ସମାଜପାଇଁ ମୂଲ୍ୟହୀନହୋଇପଡିଛି। କାରଣ ଜଙ୍ଗଳରମୂଲ୍ୟ ଯେକେତେ ତାହାକାହାରିକୁ ଜଣାନାହିଁ। କରିଚାଲିଛନ୍ତି ଜଙ୍ଗଲ ଧ୍ବସଂ। ଆଉ ତାହାରପରିମାଣ ସମାଜକୁ ହିଁଭୋଗିବାକୁ ପଡୁଛି। ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣାଘଟିଛି ବଲାଙ୍ଗୀରଜିଲ୍ଲା ସଇଁନ୍ତଳାବଡମାଲ ଗୋଲାବାରୂଦକାରଖାନା ନିକଟରେ।ରାସ୍ତା ଉପରେକଲରାପତରିଆ ବାଘବୁଲୁଥିବା ଭିଡିଓହୋଇଛି ଭାଇରାଲ। ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାପରେ ଏବେଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ। ସେପଟେ ଦୁଇଟି ବାଘନୁହଁତିନିଟି ବାଘ ବୋଲି ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାୟାଉଛି । ଏଥିରେ ଦୁଇଟି ବାଘୁଣୀ ଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ଶାବକରହିଛି

।  

ଏକାଥରକେ ଦୁଇଟି କଲରାପତରିଆବାଘ ରାସ୍ତାଉପରେ ବୁଲୁଥିବାଏକ ଭିଡିଓସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ରାତି ସମୟରେଗୋଟିଏ କାରଭିତରେ ରାସ୍ତାରେଯାଉଥିବା ସମୟରେକାରରେଥିବା ଲୋକେ ଦେଖିଥିଲେ ବାଘଦୁଇଟିକୁ। ପ୍ରଥମ ଲାଇଟଅଫ କରିବାପରେ ପୁଣିଲାଇଟ ଅନକରିଥିଲେ। ହେଲେ ଲାଇଟପଡିବା ସତ୍ବେମଧ୍ୟ କୌଣସିପ୍ରକାର ପ୍ରତିକ୍ରିଆନକରି ନିର୍ଭୟରେରାସ୍ତା ଉପରେବୁଲିଥିଲେ ବାଘଦୁଇଟି। କିଛି ସମୟରେପରେ ରାସ୍ତାକଡରେ ବୁଦାଳିଆଜଙ୍ଗଳ ଭିତରକୁଚାଲିଯାଇଥିଲେ ବାଘଦୁଇଟି ।କାର ଭିତରେଥିବା ଜଣେବ୍ୟକ୍ତି ଏସମସ୍ତ ଘଟଣାକୁମୋବାଇଲ କ୍ୟାମେରାରେଫଟୋ ସହଭିଡିଓ ସୁଟିଙ୍ଗକରିଥିଲେ।

ସେପଟେ ଏକଥାକୁ ବନବିଭାଗ ଜାଣିବାପରେ ତଦନ୍ତକରି ବାଘରହିଥିବା ସେଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ବିକାରକରିଛି। ତେବେ ଗତଗୁରୁବାରଦିନ ରାତି୨ ଟା ସମୟରେ ଗୋଲାବାରୁଦକାରଖାନା ପରିସରରେରହୁଥିବା କିଛିକର୍ମଚାରୀ କାମସାରି ଫେରୁଥିବାସମୟରେ ଚାରିଚକିଆଯାନଭିତରୁ  ଏଭଳି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିଥିଲେ।   ତେବେ ସ୍ଥାନୀୟ ବର୍ଣ୍ଣିଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେବାଘ ରହୁଥିବାନେଇ ବଲାଙ୍ଗୀରଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାହେଉଥିଲା। ତେବେ ଏହିଭାଇରାଲ ଭିଡିଓଟି ଏକଥା କୁଏବେ ସତପ୍ରମାଣିତ କରିଛି।

ବାଘଦୁଇଟି କଲରାପତରିଆବାଘ  ଓ ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ବେଷଣରେ ବାହାରକୁ ଆସିଥାଇପାରନ୍ତିବୋଲି କହିଛନ୍ତିଟିଟିଲାଗଡ ବନବିଭାଗ ।  ଆଜି ବନ ବିଭାଗକହିଛି ଯେ,ଦୁଇଟି ନୁହଁତିନିଟି ବାଘ ବୁଲୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଜଂଗଲରେ କେତେ ବାଘ ଅଛନ୍ତି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ବନ ବିଭାଗପକ୍ଷରୁ କିଛି ସୂଚନା ମିଳିନି । ତେବେ ସ୍ଥାନୀୟଅଞ୍ଚଳରେ ବାଘବୁଲୁଥିବା ଭିଡିଓଭାଇରାଲ ହେବାପରେ ଭୟଭୀତଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତିସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ।

   Related Posts