Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା: ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ଓଡ଼ିଶା, ୩ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ ଓ ପବନ ବୋହିବ
  • ||
  • ୨୦୧୭ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ୪ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ମିଚିଗାନ ସ୍କୁଲରେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

ଉରି ସେକ୍ଟରରେ ପାକିସ୍ତାନ ପଟୁ ଗୁଳିବିନିମୟ : ୨ ଯବାନ ସହିଦ, ୨ ଆହତ

2/05/2020 at 8:28 AM

ଶ୍ରୀନଗର ୨।୫: ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ଉରି ସେକ୍ଟରରେ ପାକିସ୍ତାନ ପଟୁ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ୨ଜଣ ସୈନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପାକିସ୍ତାନ ବିନା କାରଣରେ ବାରାମୁଲ୍ଲା ଜିଲ୍ଲାର ଉରି ସେକ୍ଟରରେ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା ।

ପାକିସ୍ତାନର ଗୁଳିମାଡର ଭାରତୀୟ ସୈନିକମାନେ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପାକ୍ ଗୁଳିରେ ୪ଜଣ ସୈନିକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ନିକଟସ୍ଥ ମିଲିଟାରୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚିକିତ୍ସା ସମୟରେ ଦୁଇ ସୈନିକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ସୈନିକମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହେଉଛନ୍ତି ହାବିଲଦାର ଗୋକର୍ଣ୍ଣ ସିଂ ଏବଂ ଅନ୍ୟଜଣେ ନାୟକ ଶଙ୍କର ଏସ.ପି । ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଦୁଇ ସୈନିକ ହେଉଛନ୍ତି ହାବିଲଦାର ନାରାୟଣ ସିଂ ଏବଂ ନାୟକ ପ୍ରଦୀପ ଭଟ୍ଟ ।

ସେନା ମୁଖପାତ୍ର କର୍ଣ୍ଣେଲ ରାଜେଶ କାଳିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରାତି ପ୍ରାୟ ୩ଟା ୩୦ମିନିଟ୍ ସମୟରେ ବର୍ଡର ଲାଇନ୍ ନିକଟରେ ଥିବା ରାମପୁର ସେକ୍ଟରରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିନା କାରଣରେ ଗୁଳି ଚଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ସୈନିକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ବାରା ହୋଇଥିବା ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ୪ ଜଣ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts