Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଦୁଇ ଜଣ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ସାର ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗ, ଦୁଇ ସାର ଦୋକାନର ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଧ

6/09/2020 at 2:52 PM

ପାଟଣା ୦୬।୦୯: ୟୁରିଆ ସାରର କଳା ବଜାରୀ ହେଉଥିବା ନେଇ ଖବର କିଛି ଦିନ ତଳେ ନ୍ୟୁଜ ୭ରେ ପ୍ରସାରଣ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାପରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକର ଦୁଇ ସାର ଦୋକାନର ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଧ ହେବା ନେଇ ଘଟଗାଁ କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ପାଟଣା ବଜାର ଉପରେ ଥିବା ଭବାନୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସ ଓ ବଡ଼ ଧନୁର୍ଯ୍ୟୟପୁରରେ ଥିବା ବାବୁ ଫାର୍ଟିଲାଇଜର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଜଣ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ସାର ବିକ୍ରି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା । ଯାହାପରେ ଦୁଇ ସାର ଦୋକାନର ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଧ କରାଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ ଦୁଇ ସାର ଦୋକାନର ମାଲିକଙ୍କ ସମେତ ୮ ଜଣଙ୍କୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛି କୃଷି ବିଭାଗ ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୟୁରିଆ ସାର ପାଇଁ ଚାଷୀ ହଇରାଣ ହରକତ ହେଉଛନ୍ତି । ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ସାରକୁ ଚଞ୍ଚକତା କରି ଦୁଇ ଜଣ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମାତ୍ରାଧିକ ସାର ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ପୂର୍ବରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ଆସୁଥିବାରୁ ଏବେ ଆକ୍ସନ ମୁଡକୁ ଆସିଛି କୃଷି ବିଭାଗ। ବଡ଼ଧନୁର୍ଯ୍ୟୟପୁର ସ୍ଥିତ ବାବୁ ଏଣ୍ଟର ପ୍ରାଇଜର୍ସ ଜଣେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ୧୧୯ ବସ୍ତା ଓ ପାଟଣା ବଜାର ଉପରେ ଥିବା ଭବାନୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସ ଜଣେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ୨୨୨ ବସ୍ତା ବିକ୍ରି କରାଯାଇଥିଲା । ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଦୁଇ ସାର ଦୋକାନର ଲାଇସେନ୍ସକୁ ଘଟଗାଁ ଜିଲ୍ଲା କୃଷି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ରଦ୍ଧ କରାଯାଇଛି।

   Related Posts