Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||

ଆଶ୍ରମ ପରିସରରୁ ୨ ସାଧୁଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଖାଦ୍ୟରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍

21/11/2020 at 8:07 PM

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ୨୧/୧୧ : ମଥୁରା ସ୍ଥିତ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ କ୍ଷେତ୍ରର ଗିରିରାଜ ବାଗ୍ ପଛପଟେ ଥିବା ଏକ ଆଶ୍ରମ ପରିସରରୁ ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୁଇ ଜଣ ସାଧୁଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସାଧୁଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଚା ପିଇସାରିବା ପରେ ସାଧୁମାନଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ବିଗିଡିବାରେ ଲାଗିଥିଲା । ଆଶ୍ରମରେ ସାଧୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବରରେ ପ୍ରସାରିତ ହେବାପରେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳିଯାଇଛି ।

ତେବେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଜିଲ୍ଲା ଏଏସପିଙ୍କ ସମେତ ଫରେନସିକ୍ ଟିମ ପହଞ୍ଚି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରି ଫେରିଛନ୍ତି । ଗିରିରାଜ ବାଗ୍ ପଛପଟେ ଥିବା ଆଶ୍ରମରେ ୩ ଜଣ ସାଧୁ ଗୋପାଳ ଦାସ(୫୫), ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ଦାସ(୬୦) ଏବଂ ରାମବାବୁ ଦାସ(୬୦) ରହିଆସୁଥିଲେ । ଗତ ବର୍ଷେ ହେବ ସାଧୁମାନେ ଆଶ୍ରମରେ ରହି ଭଜନ କୀର୍ତ୍ତନ କରୁଥିଲେ । ତେବେ ଏଏସପି ଗୌରବ ଗ୍ରୋଭର କହିଛନ୍ତି ଶନିବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୧୦ଟାରେ ସାଧୁମାନେ ଆଶ୍ରମରେ ଚା ପିଇବା ପରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା । ୩ ଜଣଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ଦୁଇ ଜଣ ସାଧୁ ଗୋପାଳ ଦାସ ଏବଂ ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ଦାସଙ୍କୁ ଡାକ୍ତର ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ତେବେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସାଧୁ ରାମାବାବୁ ଦାସଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସାଧୁ ଗୋପାଳ ଦାସଙ୍କ ଭାଇ ଟିକମ ଦାସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସାଧୁମାନଙ୍କୁ ବିଷ ଦିଆଯାଇ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି । ଟିକମ ଦାସ କହିଛନ୍ତି, ସେ ଯେତେବେଳେ ଆଶ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଆଶ୍ରମରୁ ବିଷାକ୍ତ ଔଷଧର ଗନ୍ଧ ବାହାରୁଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ସାଧୁମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଆଶ୍ରମରେ ଦୁଇ ଜଣ ସାଧୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇବା ପରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ଏଏସପିଙ୍କ ସମେତ ଫରେନସିକ ଟିମ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଫରେନସିକ ଟିମ ଆଶ୍ରମରେ ଛାନଭିନ କରିବା ପରେ ମିଳିଥିବା ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥର ନମୂନା ସଂଗ୍ରହ କରି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଠାଇଛି ।

   Related Posts