Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି କରୋନାର ୨ୟ ଲହର : ଆଜି PM-CM ଆଲୋଚନା, କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟିକା ବିତରଣ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||

ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଦୁଇ ସାଧୁଙ୍କୁ ହତ୍ୟା : ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

28/04/2020 at 1:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୦୪ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ବୁଲନ୍ଦସହରରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ଏକ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଦୁଇଜଣ ସାଧୁଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି | ସାଧୁଙ୍କୁ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ଦୁଇ ସାଧୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ ଏହି ମନ୍ଦିରରେ ରହୁଥିଲେ | ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାଜୁକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି | ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଅଦିତ୍ୟନାଥ ଏହି ମାମଲାରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଥିଲେ |
ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ହତ୍ୟା ସମୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିଶାସକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିଲା | ଅଭିଯୁକ୍ତ ଡ୍ରଗ୍ସ ନିଶାରେ ଥିଲା ଏବଂ ସେ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ ରୂପେ ହୋସରେ ଆସିନାହିଁ | ଅଭିଯୁକ୍ତର ନିଶା ଛାଡିଲା ପରେ ତାକୁ ପଚରାଉଚୁରା କରାଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି | ତେବେ ଏହି ହତ୍ୟା ଘଟଣା ପଛରେ କୌଣସି ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ମାମଲା ନାହିଁ ପୋଲିସ କହିଛି | ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଦୁଇ ସାଧୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ମନ୍ଦିରରେ ରହୁଥିଲେ | ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାଜୁ କୌଣସି କାରଣରୁ ସାଧୁଙ୍କୁ ଗଲି କରିଥିଲା ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସାଧୁମାନେ ତାକୁ ଗାଳି କରିଥିଲେ | ଏଥିରେ ଉତକ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ରାଜୁ ଦୁଇ ସାଧୁଙ୍କୁ ଏକ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା | ହତ୍ୟା ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ରାଜୁକୁ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ | ଗ୍ରାମବାସୀ ଯେତେବେଳେ ରାଜୁକୁ ଖୋଜି ପାଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ପ୍ରବଳ ନିଶାରେ ଉଲଗ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିଲା |


ନିକଟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପାଲଘରରେ ଦୁଇ ସାଧୁଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଦୁଇ ସଧୂଆ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ସେମାନଙ୍କ ଅଙ୍ଗ ବିକ୍ରି କରନ୍ତି ବୋଲି ହତ୍ୟାକାରୀମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ | ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଏହି ଘଟଣା ପରେ ବିଜେପି ଓ ଆରଏସଏସର ତମାମ ନେତା ସାଧୁଙ୍କ ହତ୍ୟା ପଛରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଥିବା କହିଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହାକୁ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ଘଟଣା ବୋଲି ଅସ୍ବୀକାର କରିଛି | ଶିବସେନା ନେତା ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚତୁର୍ବେଦୀ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ବୁଲନ୍ଦସହରରେ ହୋଇଥିବା ହତ୍ୟା ଘଟଣା ଉପରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts