Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ଛେଚିବ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୫୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ସହିଦ ସପ୍ତାହରେ ୨ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

29/07/2018 at 9:44 AM

ନକ୍ସଲ ପନ୍ଥିଙ୍କ ସହିଦ ଦିବସ ବେଳେ ମାଲକାନଗିରି ପୋଲିସକୁ ମିଳିଲା ବଡ ସଫଳତା । ଗତକାଲି ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳର ରାଲେଗାଡା ପଞ୍ଚାୟରେ ମାଓବାଦୀ ମାନେ ବିରାଟ ମେଳି କରିଥିବା ବେଳେ । ଆଜି ସେହି ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳର ଏକ ମାଓ ଦମ୍ପତ୍ତି ମାଲକାନଗିରି ଏସ.ପି.ଙ୍କ ପାଖରେ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି । କାଲିମେଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଲାକୋଟା ଓ ମାରିଗାଟ୍ଟା ଗାଁର ମୁକେଶ ଓ ରତ୍ନା ନାମକ ଏହି ମାଓ ଦମ୍ପତ୍ତି ୨୦୦୮ ମସିହାରୁ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳରେ ସକ୍ରିୟ ସଦସ୍ୟ. ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ । ମୁକେଶ ବିଚ୍ଛିନ୍ନଞ୍ଚଳର ଏରିଆ କମାଣ୍ଡର ରହିଥିବା ବେଳେ ରତ୍ନା ପାର୍ଟୀ ମେମ୍ବର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ବିଚ୍ଛିନ୍ନା଼ଞ୍ଚଳରେ ଅନେକ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ହେବା ପରେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସର ଅପରେସନ ଜୋରଦାର ହୋଇଛି । ତେଣୁ ଭୟବିତ ହୋଇ ଏହି ଦମ୍ପତ୍ତି ପୋଲିସ ପାଖରେ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି । ସରକାରଙ୍କ ନିୟମ ଅନୁଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଥଇତାନ କରାଯିବ ବୋଲି ମାଲକାନଗିରି ଏସ.ପି. ଜଗମୋହନ ମିନା କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts