Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଭାରତୀୟଙ୍କ ଲାଗି ଖରାପ ଖବର, ଜାପାନ ଜାହାଜରେ ଅଟକିଥିବା ଭାରତୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ପଜିଟିଭ୍

12/02/2020 at 9:32 PM

ଟୋକିଓ ୧୨/୦୨- କରୋନା ଭାଇରସର ଭୟ ବଢିଲା । ଜାପାନ ଉପକୂଳରେ ଅଟକିଥିବା ବିଶାଳ ନୌଜାହାଜରେ ଦୁଇ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଏହି ଭୟଙ୍କର ଭୂତାଣୁ ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୁନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଆସିବାପରେ ଏହା ଜଣାପଡିଛି । ସେହି ଦୁଇ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଭାରତୀୟ ଜାପାନୀ ଜାହାଜର କର୍ମଚାରୀ । କ୍ରୁଇଜ୍‌ ଜାହାଜ ଡାଇମଣ୍ଟ ପ୍ରିନ୍ସେସ୍‌ ରେ ମୋଟ ୩୭୧୧ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ଥିବା ବେଳେ, ସେଥିରୁ କିଛି କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିଲା । ସେହି ସନ୍ଦେହରେ ଗତ ସପ୍ତାହର ଆରମ୍ଭରୁ ଜାପାନ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ଲଙ୍ଗର ପକାଇଛି ଡାଇମଣ୍ଡ ପ୍ରିନ୍ସେସ୍ । ଗତ ମାସରେ ଯାତ୍ରା ପଥରେ ଥିବା ସେହି ଜାହାଜରେ  ହଂକଂରେ ଚଢିଥିବା ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ କରୋନାଭାଇରସ୍‌ର ବାହକ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିଲା ଏବଂ ତାହା ପରୀକ୍ଷା ପରେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା । ତେଣୁ ସେବେଠାରୁ ସନ୍ଦେହରେ  ଜାହାଜଟିକୁ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସହ ସେଥିରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଆରୋହୀଙ୍କ  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି । ଆସନ୍ତା ୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାହାଜ ସହ ସେଥିରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନଜରରେ ରଖାଯିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଜାପାନୀ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷ ।

ଟୋକିଓ ସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସ ପକ୍ଷରୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ଦୁଇ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସଂପର୍କରେ  ବୁଧବାର ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଜାହାଜ ଡାଇମଣ୍ଡ ପ୍ରିନ୍ସେସ୍‌ରେ ୧୩୮ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଥିବା ବେଳେ।  ସେମାନଙ୍କ ଭିତରୁ କିଛି ସେହି ଜାହାଜର କର୍ମଚାରୀ । ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି। ଏପଟେ ଚୀନ୍‌ରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୧୧୩ ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ  ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂକ୍ୟା ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପି ୪୫ ହଜାର ଛୁଇଁଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।

   Related Posts