Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ଭାରତୀୟଙ୍କ ଲାଗି ଖରାପ ଖବର, ଜାପାନ ଜାହାଜରେ ଅଟକିଥିବା ଭାରତୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ପଜିଟିଭ୍

12/02/2020 at 9:32 PM

ଟୋକିଓ ୧୨/୦୨- କରୋନା ଭାଇରସର ଭୟ ବଢିଲା । ଜାପାନ ଉପକୂଳରେ ଅଟକିଥିବା ବିଶାଳ ନୌଜାହାଜରେ ଦୁଇ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଏହି ଭୟଙ୍କର ଭୂତାଣୁ ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୁନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଆସିବାପରେ ଏହା ଜଣାପଡିଛି । ସେହି ଦୁଇ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଭାରତୀୟ ଜାପାନୀ ଜାହାଜର କର୍ମଚାରୀ । କ୍ରୁଇଜ୍‌ ଜାହାଜ ଡାଇମଣ୍ଟ ପ୍ରିନ୍ସେସ୍‌ ରେ ମୋଟ ୩୭୧୧ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ଥିବା ବେଳେ, ସେଥିରୁ କିଛି କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିଲା । ସେହି ସନ୍ଦେହରେ ଗତ ସପ୍ତାହର ଆରମ୍ଭରୁ ଜାପାନ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ଲଙ୍ଗର ପକାଇଛି ଡାଇମଣ୍ଡ ପ୍ରିନ୍ସେସ୍ । ଗତ ମାସରେ ଯାତ୍ରା ପଥରେ ଥିବା ସେହି ଜାହାଜରେ  ହଂକଂରେ ଚଢିଥିବା ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ କରୋନାଭାଇରସ୍‌ର ବାହକ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିଲା ଏବଂ ତାହା ପରୀକ୍ଷା ପରେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା । ତେଣୁ ସେବେଠାରୁ ସନ୍ଦେହରେ  ଜାହାଜଟିକୁ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସହ ସେଥିରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଆରୋହୀଙ୍କ  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି । ଆସନ୍ତା ୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାହାଜ ସହ ସେଥିରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନଜରରେ ରଖାଯିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଜାପାନୀ କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷ ।

ଟୋକିଓ ସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସ ପକ୍ଷରୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ଦୁଇ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସଂପର୍କରେ  ବୁଧବାର ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଜାହାଜ ଡାଇମଣ୍ଡ ପ୍ରିନ୍ସେସ୍‌ରେ ୧୩୮ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଥିବା ବେଳେ।  ସେମାନଙ୍କ ଭିତରୁ କିଛି ସେହି ଜାହାଜର କର୍ମଚାରୀ । ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି। ଏପଟେ ଚୀନ୍‌ରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୧୧୩ ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ  ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂକ୍ୟା ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପି ୪୫ ହଜାର ଛୁଇଁଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।

   Related Posts