Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଗୋଟିଏ ସ୍ତ୍ରୀ ଦୁଇ ଜଣ ସ୍ବାମୀ ,ସନ୍ତାନ ପାଇଁ କିପରି କରିଛନ୍ତି ବୁଝାମଣା

12/03/2020 at 2:51 PM

ଲାହୋର ୧୨/୩: ଜଣେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇଜଣ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ବିଷୟରେ ଆପଣ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଶୁଣିଥିବେ। କିନ୍ତୁ ଏପରି ପ୍ରଥମ ଥର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ଜଣେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ହୋଇଛି। ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୂର୍ବତନ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯାହା ଦ୍ବାରା ସେ ତାଙ୍କ ଛୁଆଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବେ ଯତ୍ନ ନେଇ ପାରିବେ ଏବଂ ଗର୍ଭରେ ଥିବା ଶିଶୁର ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଡେଲିଭରି କରାଇପାରିବେ।

ଏହି ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି ପାକିସ୍ତାନର ଲାହୋର ସ୍ଥିତ ରାୟବିନ୍ଦ ଅଞ୍ଚଳର। ଏଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହା ଫଳରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରି ପାରିବେ  ଏବଂ ଛୁଆର ଲାଳନପାଳନ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ସ୍ବାମୀ କରିବେ।

ଦୁଇ ଜଣ ସ୍ବାମୀ ଏବିଷୟରେ ନିଜ ଲିଖିତ ବୟାନ ପୋଲିସ୍ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି।

ମହିଳାଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ବାମୀ ଏହି ରାଜିନାମାରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ରୁବିନା ବିବିଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ସ୍ବାମୀଙ୍କଠୁ ୪ଜଣ ପିଲା ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ପିଲାଙ୍କର ଠିକଭାବେ ଲାଳନପାଳନ ହେଉନାହିଁ ବୋଲି ସବୁବେଳେ ଚିନ୍ତିତ ରହୁଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହମତିରେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛନ୍ତି’।

ବର୍ତ୍ତମାନର ସ୍ବାମୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବେ ବି ଗର୍ଭବତୀ ଅଛନ୍ତି। ସେ କେବେବି ଆସି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରିବେ।

ପିଲା ହେବା ଯାଏଁ ରୁବିନା ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ପାଖରେ ରହିବେ। ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଦୁଃଖୀ ଦେଖିପାରିନଥିଲେ ବୋଲି ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।

ଏଥିରେ ପୂର୍ବତନ ସ୍ବାମୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ,‘ ସେ ରୁବିନା ଏବଂ ପିଲାଙ୍କ ପୂରା ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ସବୁବେଳେ ଖୁସିରେ ରଖିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିବେ।’

   Related Posts