Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ପାକିସ୍ତାନୀ ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ISIକୁ ଗୁପ୍ତ ତଥ୍ୟ ଦେଉଥିଲେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଭାରତୀୟ ଜବାନ, ସହଯୋଗ କରୁଥିଲେ ଆଉ ଜଣେ ଯୁବକ : କାବୁ କଲା ଆଣ୍ଟି ଟେରରିଷ୍ଟ୍ ସ୍କ୍ବାଡ୍

8/01/2021 at 9:35 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୦୮/୦୧ : ପାକିସ୍ତାନର ଇଣ୍ଟର ସର୍ଭିସେସ୍ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ (ISI)କୁ ଗୁପ୍ତ ତଥ୍ୟ ଦେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ହାପୁରରୁ ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଯବାନ ଏବଂ ଅନ୍ୟଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଆଣ୍ଟି ଟେରରିଷ୍ଟ୍ ସ୍କ୍ବାଡ୍ । ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ପୂର୍ବରୁ ସିଗନାଲ ମ୍ୟାନ୍‌ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକରି ନିକଟରେ ଅବସର ନେଇଥିବା ସୌରଭ ଶର୍ମା ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।
ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଆନସ୍‌ ଗିଟେଲି ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଗୋଧ୍ରାରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ପୋଲିସ ଏଡିଜି ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର କହିଛନ୍ତି, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୌରଭ ଶର୍ମାକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବା ସହ ୮ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଅଣାଯାଇଛି । ଏହା ସହ ଅନ୍ୟଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିଟେଲିକୁ ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଉଭୟଙ୍କୁ ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପ୍ରତିରୋଧ ଆଇନ ଏବଂ ଅଫିସିଆଲ ସିକ୍ରେଟ୍ ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ପୋଲିସ ଏଡିଜି ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ।
ଆଣ୍ଟି ଟେରରିଷ୍ଟ୍ ସ୍କ୍ବାଡ୍ ଆଇଜି ଜିକେ ଗୋସ୍ବାମୀ କହିଛନ୍ତି, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୌରଭ ଶର୍ମାଠାରୁ ମିଳିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ସେ ଜଣେ ମହିଳା ପାକିସ୍ତାନୀ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ଅପରେଟିଭ୍‌ଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିଲେ । ଅନ୍ୟ ପଟେ  ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଆନସ୍‌ ଗିଟେଲି ରିତିମତ ଭାବେ ସୌରଭ ଶର୍ମାର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟଙ୍କା ଜମା କରୁଥିଲା ।
ସୌରଭ ଶର୍ମାକୁ ଗତ ଜୁନ୍‌ ୨୦୨୦ରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଦର୍ଶାଇ ସେନାରୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର ଦିଆଯାଇଥିଲା । କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ବେଳେ ମଧ୍ୟ ସେନାର କିଛି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ଲିକ୍‌ କରୁଥିବା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥି ପାଇଁକି ତାକୁ ସେନାରୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts