Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଜଗିବେ ୨ଟି ହାତୀ ; ଶିମିଳିପାଳରୁ ସାତକୋଶିଆ ଆସୁଛନ୍ତି ହାତୀ

27/01/2019 at 11:01 AM

ଅନଗୁଳ ୨୭|୧: ଅନଗୁଳ ସାତକୋଶିଆକୁ ଆସୁଛି ପୁଣି ହାତୀ । ଏଥର ଶିମିଳିପାଳରୁ ଆସୁଛି ଦୁଇଟି ହାତୀ । ମହେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜକୁମାର ନାମକ ଦୁଇଟି ହାତୀ ଆସୁଛି। ଭୋର ୪ ଟାରୁ ହାତୀ ଦୁଇଟି ଟ୍ରକରେ ଆସୁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ତେବେ ସେ ଘଣ୍ଟାକରେ ୩୦ କିମି ଅତିକ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଧା ହାତୀମାନେ ସାତକୋଶିଆରେ ପହଁଚିଯିବେ।

ତେବେ ଆଗରୁ ଯଶୋଦା ହାତୀକୁ ଆଣିବାରେ ବିଫଳ ହେଲାପରେ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି। ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଜଗିବା ପାଇଁ ହାତୀକୁ ଅଣାଯାଉଛି। ଏନଟିସିଏର ଗାଇଡ଼ ଲାଇନ ଅନୁସାରେ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି। ତେବେ ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀ ହାତିବାରି ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣେ ମହିଳା ଏବଂ ଟାଇସି ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣେ ପୁରୁଷକୁ ମାରି ଖାଇବା ପରେ ଏବେ ଏନକ୍ଲୋଜର ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି। ତେବେ ଏବେ ଏନକ୍ଲୋଜରର ପରିସୀମାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ସହ ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀର ବ୍ୟବହାରକୁ ପୁଣି ଥରେ ପରୀକ୍ଷା କରିବ ବନ ବିଭାଗ। ଏଥିପାଇଁ ୨୦୦ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲାଗିଛି। ତେବେ ଜନବସତି ଆଡ଼କୁ ନ ଆସିବା ପାଇଁ ଏଥର ହାତୀ ଜଗିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ତେଣୁ ସ୍ଥଗିତ ଥିବା ସାତକୋଶିଆର ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ଯେ ପୁଣି ଥରେ ଚାଲୁହେବ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି। ତେବେ ବନ ବିଭାଗ  ମିଡିଆଠାରୁ ଦୂରରେ ରହି କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଉନାହିଁ।

   Related Posts