Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୀଷଣ ଅବପାତର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଆଜି ଓ ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟ୍ରେଲର ପଛରେ ପିଟିହେଲା ସିମେଣ୍ଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ
  • ||

କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ କଂଗ୍ରେସ-ଜେଡିଏସ୍ ମେଣ୍ଟ ସରକାରକୁ ଶକ୍ତ ଧକ୍କା, ଦୁଇ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କ ବିଧାନସଭା ସଭ୍ୟ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା

2/07/2019 at 9:26 AM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୨|୭: କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ପୁଣି ରାଜନୈତିକ ସଂକଟ ଘ​​ନେଇବାରେ ଲାଗିଛି ।  ୨ ଜଣ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ବିଧାନସଭା ସଭ୍ୟ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ଫଳରେ ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ-ଜେଡିଏସ ମେଣ୍ଟ ସରକାରକୁ ଶକ୍ତ ଧକ୍କା ଲାଗିଛି । ବିଜୟନଗର ବିଧାୟକ ଆନନ୍ଦ ସିଂହ ଏବଂ ରମେଶ ଜାରକିହୋଲି ବିଧାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଧାୟକ ଆନନ୍ଦ ସିଂହ ରାଜ୍ୟପାଳ ବାଜୁଭାଇ ବାଲାଙ୍କୁ ଭେଟି ନିଜ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ରମେଶ ଜାରକିହୋଲି ମଧ୍ୟ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କୁ ଭେଟି ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ବିଗତ କିଛି ମାସ ହେବ ତାଙ୍କ ସରକାରରେ ଅସ୍ଥିରତା ଲାଗି ରହିଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ବିଧାୟକଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଏହାକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଛି। ଅନ୍ଯପଟେ ମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିବା କଂଗ୍ରେସର ଆଉ ୬ ଜଣ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଇସ୍ତଫା ଦେଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି । ତେବେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବା ନେଇ ବିଜେପିର ଅପରେସନ ଲୋଟସ ପୁନଃ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଥିବା ଆଲୋଚନା ଜୋର ଧରିଛି। ଯଦି କଂଗ୍ରେସ-ଜେଡିଏସ ମେଣ୍ଟ ନେତୃତ୍ବାଧୀନ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିଯାଏ ତା’ହେଲେ ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ସେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟ ବି. ଏସ. ୟେଦୁରାପ୍ପା କହିଛନ୍ତି।

ଗତବର୍ଷ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ୨୨୫ ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ୧୦୪ଟି  ଆସନରେ ଜିତି ଥିବା ବିଜେପିକୁ କ୍ଷମତାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ଲାଗି କଂଗ୍ରେସ ଓ ଜେଡିଏସ ମେଣ୍ଟ କରିଥିଲେ। ଆନନ୍ଦଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଂଗ୍ରେସର ଆସନ ସଂଖ୍ୟା ୭୯ ଥିବା ବେଳେ ଜେଡିଏସର ସଦସ୍ୟ ସଂଖ୍ୟା ୩୭ ରହିଛି । ବିଏସପି ଓ ଜଣେ ସ୍ବାଧୀନ ବିଧାୟକ ​ମେଣ୍ଟ ସରକାରକୁ ସମର୍ଥନ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts