Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୨୨ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୫୬୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ରାସ୍ତାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍, ୫ ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଗଲେ ବଲାଙ୍ଗିରର ଦୁଇ ରାଜକୁମାର-ଅର୍କେଶ ଓ କଳିକେଶ

24/05/2019 at 4:18 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୪।୫: ବଲାଙ୍ଗୀର ରାଜପରିବାରର ଦୁଇ ରାଜକୁମାର ତଥା ପୂର୍ବତନମନ୍ତ୍ରୀ ଅନଙ୍ଗ ଉଦୟ ସିଂଦେଓଙ୍କ କଳିକେଶ ନାରାୟଣ ସିଂଦେଓ ଓ ଅର୍କେଶ ନାରାୟଣ ସିଂଦେଓ ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍‌ରୁ ଯଥାକ୍ରମେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଲୋକସଭା ଓ ବଲାଙ୍ଗୀର ବିଧାନସଭାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଭୋଟର ଉଭୟଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ।

ବଲାଙ୍ଗିର ଲୋକସଭା ପାଇଁ ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍ ରୁ କଳିକେଶ ନାରାୟଣ ସିଂଦେଓ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜେପି ଟିକେଟ୍‌ରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ ତାଙ୍କ ଭାଉଜ ତଥା ପାଟଣାଗଡ ରାଣୀ ସଙ୍ଗୀତା ସିଂଦେଓ । ତେବେ ସଙ୍ଗୀତା ବଲାଙ୍ଗିର ଲୋକସଭା ଆସନରେ କଳିକେଶଙ୍କୁ ୧୯ହଜାର ୫୧୬ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ସଙ୍ଗୀତା ୪୯୮୦୮୬ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିବାବେଳେ କଳିକେଶ ୪୭୮୫୭୦ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲେ । ଏଠାରେ କଂଗ୍ରେସ ବିରୋଧୀଦଳ ନେତା ତଥା ବଲାଙ୍ଗିର ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ସମରେନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା । ସମରେନ୍ଦ୍ର ୨୭୧୦୫୬ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି ।ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୧୪ରେ ସଂଗୀତାଙ୍କୁ କଳିକେଶ ପରାସ୍ତ କରି ଏହି ଆସନରୁ ବିଜେୟୀ ହୋଇଥିଲେ ।  

ଅନ୍ୟପଟେ ବଲାଙ୍ଗିର ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ବିଜେଡିରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିଲେ କଳିକେଶ ନାରାୟଣ ସିଂଦେଓଙ୍କ ଭାଇ ଅର୍କେଶ ନାରାୟଣ ସିଦେଓ । ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପରାଜୟର ସ୍ବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି ଭୋଟର । କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତଥା ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଠାରୁ ୫ହଜାର ୩୪୧ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ରେ ସେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏଠାରେ ନରସିଂହ ମିଶ୍ର ୭୧ହଜାର ୫୯୮ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିବାବେଳେ ଅର୍କେଶ ନାରାୟଣ ସିଂଦେଓ ୬୬ହଜାର ୨୫୭ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲେ । ବିଜେପି ଏଠାରେ ଅନନ୍ତ କୁମାର ଦାସଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା । ଅନନ୍ତ ୨୮ହଜାର ୯୨୪ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି ।ଅର୍କେଶ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନଙ୍କୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ।  

   Related Posts