Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ମା ସହ ଛୁଆ ଭାଲୁ ମୃତ

21/05/2019 at 1:32 PM

ଯାଜପୁର ୨୧|୫: ଯାଜପୁର ରୋଡ ବନଖଣ୍ଡ ରଗଡି ପଲିଟେକନିକ୍ ନିକଟରେ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଏକ ମା ଭାଲୁ ସହିତ ଛୁଆ ଭାଲୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଚଛି । ଆଜି ଭୋରୁ କୌଣସି ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଏହି ଭାଲୁ ଦୁଇଟିର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି  । ନିକଟସ୍ଥ କୋରାବନ୍ଦୀ କାଜୁ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଉଭୟ ମା ଓ ଛୁଆ ଦୁହେଁ ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ବେଷଣରେ ପାଖରେ ଥିବା ପଛିକୋଟ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରୁଛି ବନବିଭାଗ  । ତେବେ ପଛିକୋଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ କୋରାବନ୍ଦୀ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ୨୧୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅତିକ୍ରମ କରୁଥିବା ସମୟରେ କୌଣସି ଏକ ଟ୍ରକ୍ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ମାଡିଯାଇଥିବା ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ।

ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଭାଲୁ, କୁଟୁରା ଓ ହରିଣ ଆଦି ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ମାନେ ବିଚରଣ କରୁଥିବାରୁ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଗଳିପୋଲ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଅନେକ ଥର ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଆସିଛନ୍ତି  । ସେପଟେ ରାଜପଥ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ସମୟରେ ବନବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ରାଜପଥ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲେ ବି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଅଦ୍ୟାବଧି ଏ ନେଇ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇନାହାନ୍ତି ବୋଲି ବନବିଭାଗ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ତେବେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏମିକି କୌଣସି ଆଶୁ ପଦକ୍ଷେପ ନ ନେଲେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଭାଗ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯିବ ବୋଲି ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି  ।

ସେପଟେ ଆଜି ସକାଳେ ବନବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ଉଭୟ ମା ଓ ଛୁଆ ଭାଲୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପ୍ରାଣୀଧନ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପଠାଯାଇଛି  । ଏଥିସହିତ ବିଭାଗୀୟ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଜାରି ରହିଛି  ।

   Related Posts