Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରାଜଧାନୀରୁ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୪ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୯।୨: ରାଜଧାନୀରୁ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ । ୩୦ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କରିଛି ଧଉଳି ଥାନା ପୋଲିସ । ସେହିଭଳି କଟକ ଚୌଦ୍ବାର ନିକଟରୁ ୪୦ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସହିତ ଏକ ପିସ୍ତଲ ଜବତ କରିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ ।

ରାଜଧାନୀରୁ ପୁଣି ଧଳା ଜହର ଜବତ । ୩୦ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସହିତ ବାଇକ୍, ମୋବାଇଲ ଓ ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି କମିସନରେଟ୍ ଅଧିନ ଧଉଳି ଥାନା ପୋଲିସ । ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାର କରୁଥିବା ବଳଙ୍ଗା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ପପୁ ଓରଫ ସୁନିଲ ଦାସ ଓ ପୁରୀ କୁମ୍ଭାରପଡା ଘୋଡା ବଜାରର ବିସ୍ମୟ ପଟ୍ଟନାୟକକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି ।

ସେହିଭଳି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଏସଟିଏଫ ହାତରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି ଦୁଇ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ । ଏମାନଙ୍କଠାରୁ ୪୦ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସହିତ ଏକ ଦାମୀ କାର୍, ରିଭଲଭର, ୪ଟି ଅଫୁଟା ଗୁଳି ମଧ୍ୟ ଜବତ କରାଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ଏସଟିଏଫ ଏଡିଜି ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ । ଏସଟିଏଫ ଦ୍ବାରା ଗିରଫ ଦୁଇ ଯୁବକ ହେଲେ ଭୁବନେଶ୍ବର ନୟାପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳର ଅନନ୍ତ ସାହୁ ଓ ଦିପ୍ତି ବାରିକ । ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ବାଲେଶ୍ବର ଜଳେଶ୍ବରରୁ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଆଣି ଭୁବନେଶ୍ବର କଟକ ଓ ପୁରୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ବେପାରୀମାନଙ୍କୁ ଦେଇ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଉଥିଲେ । ଜବତ ସମୁଦାୟ ବ୍ରାଉନସୁଗାରର ମୂଲ୍ୟ ୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ ।

ଗତ ଦୁଇମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏସଟିଏଫ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାର କରୁଥିବା ୨୬ଜଣ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ଏକ କେ.ଜି. ୩୫୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ କରିସାରିଛି । ଏମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୧୩ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା, ପିସ୍ତଲ, ଗୁଳି ସହ କାର ଜବତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି । ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ କମିସନରେଟ୍ ପୋଲିସ ସହିତ ଏସଟିଏଫ ଏହି ବେପାରୀମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ତାର ଅଭିଯାନ ଜାରି ରଖିବ ବୋଲି ପୋଲିସ ଡିଜି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts