Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ପିଇଓ ସ୍ମିତାରାଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଖୁଲାସା, ସେନସିଟିଭ ମର୍ଡର କେଶ କହିଲେ ଯାଜପୁର ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି- ଏହି ଘଟଣାର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଟ୍ବିଷ୍ଟ ପଏଣ୍ଟ

23/10/2019 at 6:14 PM

ଯାଜପୁର ୨୩।୧୦-  ସେନସିଟିଭ ମର୍ଡର କେଶ । ଏହା ହିଁ କହିଲେ ଯାଜପୁର ଅତିରିକ୍ତ ଏସପି। ଧର୍ମଶାଳା ହରିଦାସପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ପିଇଓ ସ୍ମୀତାରାଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଟ୍ବିଷ୍ଟ ପଏଣ୍ଟ କହିପାରିବା। ସ୍ମିତାରାଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ବୟାନ ରଖିଛି ପୋଲିସ । ଆଉ ପୋଲିସର ଏମିତି ବୟାନ ତଦନ୍ତକୁ ନେଇ ପୋଲିସ ଉପରେ ଉଠିଥିବା ସନ୍ଦେହକୁ ଆହୁରି ବଢାଇ ଦେଇଛି । ସ୍ମୀତାରାଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ  ଯାଜପୁର ଏସପି ଚରଣ ସିଂହ ମୀନା ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଥିଲେ ଏହା ଏକ ପ୍ରେମଜନିତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା । ଯାହାକୁ ନେଇ ସବୁଠି ଏସପିଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରାଯାଉଛି ।  ଏତିକିବେଳେ ଏସପିଙ୍କ ବୟାନର ଠିକ ଓଲଟା ବିବୃତ୍ତି ରଖିଛନ୍ତି ଅତିରିକ୍ତ ଏସପି । କହିଛନ୍ତି ଏହାଏକ ସେନସିଟିଭି ମର୍ଡର କେଶ ।

ଏ ହେଉଛି ଯାଜପୁରର ଦୃଶ୍ୟ । ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି କଂଗ୍ରେସ । ଘଟଣାର  ନିରପେକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ଦାବିକରି ଯାଜପୁର ଏସପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲା । ଘଟଣା ପଛରେ ଶାସକ ଦଳର ବଡ ବଡିଆଙ୍କ ହାତ ଥିବାରୁ ପୋଲିସ ଏହାକୁ ପ୍ରେମ ଜନିତ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ରୂପ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ଏପଟେ ପୋଲିସକୁ ପୁଣି ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି ବିଜେପି ଗୃହ ସଚିବାଙ୍କୁ ଭେଟିଛି ବିଜେପି ଟିମ୍‌। କହିଛି ସ୍ମିତାରାଣୀ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ବେଳେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ସରକାର କାହିଁକି ନିଜ ଆଡୁ କେସ୍ ଦେଇନାହାନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି।

 ସେହିପରି ଯାଜପୁର ଏସପି ଜଣେ ମୃତ ମହିଳାଙ୍କ ଚରିତ୍ର ସଂହାର କରିଥିବାରୁ ତାଙ୍କ  ବିରୋଧରେ ୨୬ ତାରିଖରେ ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ଥାନା ଓ ଫାଣ୍ଡିରେ ଫୌଜଦାରୀ ମାମଲା ବିଜେପି ରୁଜୁ କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି । ସେପଟେ ବିଜେଡି କହିଛି ଏହାକୁ ଅଜଥାରେ ରାଜନୀତି କରାଯାଉଛି। ଆଇନ ତା ବାଟରେ ଯାଉଛି।

କେବଳ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ନୁହେଁ ସ୍ମିତାରାଣୀ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରିରଖିଛି ଯାଜପୁର ପଂଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ବାହୀ ସଂଘ, ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବକ ସେବିକା ସଂଘ । ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାର ୧୦ ବ୍ଲକରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ୩୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ପିଇଓ ଓ ଗ୍ରାମସେବକ । ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ଓ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ  ୫୦ଲକ୍ଷଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ସ୍ମାରକପତ୍ର ଦେଇଛି ।

ସ୍ମୀତାରାଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ଆରମ୍ଭରୁ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି  ଆଉ ଘଟଣାର ସବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି ହେଉଛି ।ଏତିକିବେଳେ ପୋଲିସର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ବୟାନ ମାମଲାକୁ ଆହୁରି ବିବାଦୀୟ କରିଛି ।

   Related Posts