Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଯୋଡ଼ା ଶରୀର ଜାଆଁଳା ଭାଇଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ସକାଳୁ ହଠାତ ଶିବରାମ ଓ ଶିବନାଥ ନିଜ ରୁମରୁ ମୃତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର

31/10/2021 at 8:21 PM

ରାୟପୁର ୩୧/୧୦ : ଛତିଶଗଡ଼ ବଲୌଦାବଜାରର ଖେନ୍ଦା ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ଯୋଡ଼ା ଶରୀର ଜାଆଁଳା ଦୁଇ ଭାଇ ଶିବନାଥ ଓ ଶିବରାମ ଆଉ କେବେ ନଜର ଆସିବେନି। ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ହଠାତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଗିଡ଼ିବାରୁ ଦୁହିଁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାରୁ ପୋଲିସ ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି।

ଶିବରାମ ଓ ଶିବନାଥଙ୍କ ଘର ଲୋକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଶନିବାର ରାତିରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କୁ ଜ୍ୱର ହୋଇଥିଲା। ସକାଳେ ଘର ଲୋକ ଦୁହିଁଙ୍କ ରୁମକୁ ଯାଇ ଦେଖିଲା ବେଳକୁ ଦୁହିଁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିଲା। ଦୁଇ ଭାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ଗାଁରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ବୟସ ୨୦ ବର୍ଷ ଥିଲା।

୨୦୦୧ ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଶିବରାମ ଓ ଶିବନାଥଙ୍କ ଶରୀର ଜନ୍ମରୁ ହିଁ ଯୋଡି ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ମୁଣ୍ଡ, ଦୁଇଟି ତଣ୍ଟି, ୪ଟି ହାତ ଓ ଦୁଇଟି ଗୋଡ ଥିଲା। ଦୁଇ ଭାଇ ଏକାସାଙ୍ଗେ ସବୁ କାମ କରୁଥିଲେ। ସ୍କୁଟର ଚଳାଇବା, ଗାଧୋଇବା, ସ୍କୁଲ ଯିବା ସବୁ କାମ ଦୁହେଁ ଏକାସାଙ୍ଗେ କରୁଥିଲା। ଦୁହିଁଙ୍କ ଯୋଡ଼ା ଶରୀର ଏକାସାଙ୍ଗେ କାମ କରୁଥିଲା।

ସେଥିପାଇଁ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ଦୁଇଟି ଶରୀର ଗୋଟିଏ ଆତ୍ମା ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲା। ମାନବ ଶରୀରର ଅନନ୍ୟ ଗଠନ ଉପରେ ଗବେଷଣା କରୁଥିବା ଅନେକ ବିଦେଶୀ ଟିମ ମଧ୍ୟ ବଲୌଦାବଜାର ଆସି ଶିବନାଥ ଏବଂ ଶିବରାମଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ଦୁହେଁ ହସଖୁସିରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟୁଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କର ହଠାତ୍ ମୃତ୍ୟୁର ଖବରରେ ଗାଁରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି।

କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଦୁହେଁ ଏକ ସ୍କୁଟର କିଣିଥିଲେ। ଆରାମ ଭାବେ ଚଲାଇବାକୁ ସିଟ ତଳେ ୱେଲ୍ଡିଙ୍ଗ କରି ଗଦି ଲଗାଇଥିଲେ। ସ୍କୁଟରରେ ତେଲ ପକାଇବାକୁ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଯିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଲାଗିଥିଲା।

ଶରୀର ଯୋଡି ହୋଇଥିବାରୁ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଥିଲା। ଦୈନନ୍ଦିନ କାମରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଥିଲା। ନିକଟରେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ଅଲଗା ହେବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି। ଡାକ୍ତର ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ଦୁହିଁଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଅଲଗା କରିବା ବିପଦଜନକ ହୋଇପାରେ। ସବୁ ଅସୁବିଧା ସତ୍ତ୍ୱେ ଦୁଇ ଭାଇ ଖୁସିରେ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରୁଥିଲେ।

   Related Posts