Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨ଶହ ଅତିକ୍ରମ କଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୭୯୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୭୭୮୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଘରେ ପଶି ଲୁଟିଲେ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ଖସିଗଲେ, ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ମୁଖ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ରୁ ଜବତ ହେଲା ୯ଟି ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ଲଫାପା, ବାନ୍ଧିନେଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ପାଟଣାରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପଥରରେ ପିଟି ହେଲା ବାଇକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବାଲିଅନ୍ତାରେ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଚଢାଉ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍‌ରୁ ମିଳିଲା ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀରେ ୪ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୫.୩୨ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||

କରୋନା ମ୍ୟାପ୍‌ରୁ କଟିଲା ୨୬ ଦେଶ, ଆଉ ଜଣେ ବି ସକ୍ରିୟ କୋଭିଡ଼ ଆକ୍ରାନ୍ତ ନାହାନ୍ତି

10/06/2020 at 1:57 PM

ଲଣ୍ଡନ ୧୦।୦୬ : ସାରାବିଶ୍ୱରେ ଏବେ କରୋନା ଭାଇରସ ଅଣାୟତ ହୋଇରହିଛି । କିନ୍ତୁ କିଛି ଦେଶ ଏବେ କରୋନା ଭଳି ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇସାରିଲେଣି । ସେଠାରେ ଏବେ ଗୋଟିଏ ବି ହେଲେ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ନାହିଁ । ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ଏଯାବତ୍‌ ୭୨.୫୦ ଲକ୍ଷରୁ ଊଦ୍ଧ୍ୱର୍ ଲୋକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ୪.୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ଭାଇରସ ପ୍ରକୋପରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଭଲ ଖବର ହେଉଛି କେତେକ ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସର ମୂଳୋତ୍ପାଟନ ହୋଇଛି । ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ କେତେକ ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁର ଗୋଟିଏ ହେଲେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ। କିଛି ଦିନ ତଳେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମୁକ୍ତ ହୋଇସାରିଛି । ଯାହାର ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନାଗୁଥିବାର ଭିଡିଓ ଭାଇରଲ ହୋଇଥିଲା ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ୨୬ଟି ଦେଶ ଏବେ କରୋନାମୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଦେଶଗୁଡିକ ହେଲେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍‌, ଆଇଲ ଅଫ୍‌ ମ୍ୟାନ୍‌, ମୋଣ୍ଟେନିଗ୍ରୋ, ଫେରୋ ଆଇଲାଣ୍ଡ୍‌, ତ୍ରିନିଦାଦ୍‌ ଆଣ୍ଡ୍‌ ଟବାଗୋ, ଅରୁବା, ଫ୍ରେଞ୍ଚ୍‌ ପଲିନେସିଆ, ମାକାଓ, ଏରିତ୍ରୀ, ତିମୋର-ଲେଷ୍ଟେ, ନ୍ୟୁ କାଲେଡୋନିଆ, ଲାଓସ୍‌, ଫିଜି, ସେଣ୍ଟ୍‌ କିଟ୍‌ସ ଆଣ୍ଡ୍‌ ନେବିସ୍‌, ଫାଲ୍କଲାଣ୍ଡ୍‌ ଆଇଲାଣ୍ଡ୍‌ସ, ଗ୍ରୀନ୍‌ଲାଣ୍ଡ୍‌, ଟର୍କସ ଆଣ୍ଡ୍‌ କାଇକୋଜ୍‌ ଆଇଲାଣ୍ଡ୍‌ସ, ଭାଟିକାନ୍‌ ସିଟି, ମାଣ୍ଟ୍‌ସେରାଟ୍‌, ସେସୋଲ୍ସ, ବ୍ରିଟିଶ ଭର୍ଜିନ୍‌ ଆଇଲାଣ୍ଡ୍‌ସ, ପପୁଆ ନ୍ୟୁ ଗିନି, କାରାବିଆନ୍‌ ନେଦର୍‌ଲାଣ୍ଡ୍‌ସ, ସେଣ୍ଟ୍‌ ବାର୍ଥ, ଆଂଗ୍ୱିଲା ଏବଂ ସେଣ୍ଟ୍‌ ପିୟରେ ମିକ୍ୱେଲୋନ୍‌।

ବ୍ରିଟେନରେ ୧,୭୪୧ ନୂଆ ମାମଲା ଆସିବା ପରେ ଏହାର ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକ ସଂଖ୍ୟା ୨,୮୯,୧୪୦କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଫଳରେ ଏହା ସ୍ପେନ୍‌କୁ ପଛରେ ପକାଇଦେଇଛି । ସ୍ପେନ୍‌ରେ ଏବେ ୨,୮୮,୭୯୭ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ଅଛନ୍ତି । ଆମେରିକାରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୦.୩୨ ଲକ୍ଷ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧,୧୩,୩୭୯ ରୋଗୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ବ୍ରାଜିଲରେ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୭,୧୧,୬୯୬ ଡେଇଁଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୭,୩୫୯ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସେହିଭଳି ରୁଷରେ ଦିନକରେ ପାଖାପାଖି ୯,୦୦୦ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଫଳରେ ଏଠାରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୪,୮୫,୨୫୩ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

   Related Posts