Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ twitter, ବ୍ଲୁ ବାର୍ଡ ହେଲା ବ୍ଲାକ୍

1/06/2020 at 8:00 PM

ସାନଫ୍ରାନସିସ୍କୋ ୧।୬: ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ରେ ସର୍ବ ବୃହତ୍ତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାଇଟ୍ ଟ୍ୱିଟର ବର୍ଣ୍ଣବିଦ୍ୱେଷ ଓ ଅତିରିକ୍ତ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବିରୋଧରେ ଆମେରିକାରେ ଚାଲିଥିବା ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରତି ନିଜର ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛି। ଏଥିଲାଗି ଟ୍ୱିଟର ତାଙ୍କର ଅଧିକାରୀକ ଲୋଗୋ ବ୍ଲୁ ବାର୍ଡର ରଙ୍ଗ ପରିବର୍ତ୍ତନକରି ବ୍ଲାକ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ଜନୈକ ଅଶ୍ୱେତ ନାଗରିକ ଜର୍ଜ ଫ୍ଲାୟଡଙ୍କ ପୋଲିସ ବର୍ବରତା ଯୋଗୁ ପ୍ରାଣ ହରାଇବା ଘଟଣା ଏବେ ଆମେରିକାକୁ ଗୋଟିଏ ଗୋଡରେ ଛିଡା କରିଛି। ସାରା ଦେଶରେ ଲୋକେ ରାସ୍ତାକୁ  ଓହ୍ଲାଇ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ବେଳେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଆସିଛନ୍ତି ଟ୍ୱିଟର।

ପୋଲିସ ବର୍ବରତାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଫ୍ଲଏଡଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଲାଗି ଦାୟୀ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଡେରିକ୍ ଚୌୱିନ୍‌ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଚୌୱିନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅନ୍ୟ ୪ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ  ଚାକିରୀରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଲୋକେ ଏଥିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି। ଫ୍ଲଏଡଙ୍କ ଲାଗି ନ୍ୟାୟ ଦାବିରେ ଲୋକେ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାଇଟ୍ ଟ୍ୱିଟର ନିଜର ସମର୍ଥନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। 

ତେବେ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେବା ଟ୍ୱିଟର ଲାଗି କିଛି ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ। ନିକଟରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଲୁଟପାଟ୍ କରୁଥିବା ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କୁ ‘ଠଗ୍’ ବୋଲି ସମ୍ବୋଧନ କରିଥିଲେ। ଏଥିଲାଗି ଟ୍ୱିଟର ତାଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ପୂର୍ବକ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ବାଲଟ ବାକ୍ସ ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କର ଏକ ତଥ୍ୟାତ୍ମକ ଭାବେ ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ଟ୍ୱିଟ୍‌କୁ ମଧ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲା। ଏଥିଲାଗି ଟ୍ରମ୍ଫ ଏଭଳି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ବେଳେ ଆଗକୁ ଏମାନଙ୍କ ଲାଗି ଆଇନରେ ସଂଶୋଧନ କରିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଧମକ୍ ଦେଇଥିଲେ।

   Related Posts