Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମରଶରୀର, ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||

ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ଝଟ୍‌କା ! ଅକ୍ଟୋବର ମାସରୁ ବଢିବ ଟିଭି ଦାମ୍

14/09/2020 at 2:52 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୦୯ : ଆଗାମୀ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରୁ ଟେଲିଭିଜନ ଦାମ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଗତ ବର୍ଷ ଓପନ ସେଲ ପ୍ୟାନେଲରେ ୫ ପ୍ରତିଶତ ଆମଦାନୀ ଶୁଳ୍କ ରିହାତି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତାହା ଚଳିତ ମାସ ଶେଷରେ ସମାପ୍ତ ହେଉଛି । ଟିଭି ଉଦ୍ୟୋଗ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଚାପରେ ରହିଛି । ନିର୍ମିତ ପ୍ୟାନେଲ ମୂଲ୍ୟରେ ୫୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ବଢି ଯାଇଛି ।

ଟାଇମ୍ସ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଓ ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଆମଦାନୀ ଶୁଳ୍କ ବଢାଇବା ସପକ୍ଷରେ ଅଛି । ଆମଦାନୀ ଶୁଳ୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଫଳରେ ଟିଭି ମେନ୍ୟୁଫେକଚରିଂରେ ବିନିଯୋଗ ବଢ଼ିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଛି । ସେଥିପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ କମ୍ପାନୀ ସେମସଙ୍ଗ ଭିଏତନାମରୁ ନିଜ ଉତ୍ପାଦନ ବ୍ୟବସାୟ ବନ୍ଦ କରି ଏବେ ଭାରତରେ ଉତ୍ପାଦନ କରିବ । ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଶେଷ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ନେବେ ।

ଟିଭି କମ୍ପାନୀ ଟାଇମ୍ସ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କହିଛି ଯେ ଟିଭି ଦାମ୍ ବଢାଇବା ଛଡା ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଆଉ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ । କାରଣ ଯଦି ଶୁଳ୍କ ବଦହନଯାଏ ତାହେଲେ କମ୍ପାନୀ ଅତିରିକ୍ତ ଶୁଳ୍କ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଏଥିରେ ଏଲଜି, ପାନାସନିକ୍, ଥମସନ୍, ସେନସୁଇ ସାମିଲ ଅଛି । ଏହିସବୁ କମ୍ପାନୀ ଲାହିଛନ୍ତି ଯେ ଟିଭି ଦାମ୍ ପାଖାପାଖି ୪ ପ୍ରତିଶତ କିମ୍ବା ୩୨ ଇଞ୍ଚ ଟିଭି ପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ୬୦୦ ଟଙ୍କା ଓ ୪୨ ଇଞ୍ଚ ଟିଭି ପାଇଁ ୧୨୦୦ ରୁ ୧୫୦୦ ଟଙ୍କା ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯିବ । ଏହାରୁ ବଡ ସ୍କ୍ରିନ୍ ଟିଭି ପାଇଁ ଆହୁରି ଅଧିକ ଟଙ୍କା ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯିବ ।

   Related Posts