Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ନାକ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି, ୭୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବି ବଢୁଛି ଆକାର

8/10/2021 at 9:36 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୧୦: ଦୁନିଆରେ ଏପରି ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅଦ୍ଭୁତ ପ୍ରତିଭା ହେତୁ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି। ସେହିପରି, କିଛି ଲୋକ କିମ୍ବା ପଶୁମାନଙ୍କଠାରେ ଜନ୍ମ ସହିତ, ଏପରି ଫିଚର୍ସ ଆସେ ଯେ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ୱାର୍ଲଡ ରେକର୍ଡ ବୁକ୍‌ରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଯାଏ। ସେମାନଙ୍କୁ ଏହି ଫିଚର୍ସ ଈଶ୍ୱରଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ। ଯେପରିକି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଉଚ୍ଚତମ ବ୍ୟକ୍ତି, ସବୁଠାରୁ ଛୋଟ ବ୍ୟକ୍ତି ଇତ୍ୟାଦି। ଆଜିକାଲି ତୁର୍କୀରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାକ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କରିଛି । ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାକ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୁନିଆର ସମସ୍ତ ମଣିଷ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଅଟେ। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଉଛି, ୭୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାକ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।

longest nose man

ତୁର୍କ ମେହମେତଙ୍କ ନାମ ଗିନିଜ ବୁକ୍ ଅଫ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କର ନାକଠାରୁ ବଡ ନାକ କାହାର ନାହିଁ। ତୁର୍କ ମେହେମେତଙ୍କ ନାକର ଲମ୍ବ ୮.୮ ସେମି। ଅର୍ଥାତ୍ ତାଙ୍କ ନାକ ମୁହଁ ସାମ୍ନାରେ ସାଢେ ତିନି ଇଞ୍ଚ। ତୁର୍କ ଗତ ୧୧ ବର୍ଷ ଧରି ଗିନିଜ ବୁକରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟିକରି ରଖିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କାହାର ନାକ ତାଙ୍କ ନାକଠାରୁ ଅଧିକ ହୁଏନାହିଁ। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଆଜି ମଧ୍ୟ ତୁର୍କଙ୍କ ନାକ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବଢୁଛି।

longest nose man

ନିକଟରେ, ଗିନିଜ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତୁର୍କଙ୍କ ବିଷୟରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା, ଯିଏକି ୧୧ ବର୍ଷ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଟାଇଟଲ୍ ବଞ୍ଚାଇରଖିଛନ୍ତି। କମ୍ପାନୀ ଲେଖିଛି, ତୁର୍କଙ୍କ ନାକ ସମସ୍ତଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଲମ୍ବା ଅଟେ। ଗତ ୧୧ ବର୍ଷ ଧରି ନିଜ ଟାଇଟଲ୍ ବଜାୟ ରଖିଥିବାରୁ ତୁର୍କଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ। କମ୍ପାନୀ ତାହାର ଅଫିସିଆଲ୍ ପେଜ୍‌ରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛି- “#OnThisDay in 2010 Mehmet Özyürek from Turkey was officially confirmed as our record holder for the longest nose on a living person’.

   Related Posts