Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

ଜମ୍ମୁ ସୀମାରେ ସୁଡଙ୍ଗ ! ପାକିସ୍ତାନ ପଟୁ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା ଆଶଙ୍କା, ଯାଞ୍ଚ ଜାରି

5/11/2020 at 12:17 PM

ଶ୍ରୀନଗର ୫।୧୧: ଜମ୍ମୁ ସୀମାନ୍ତ ଚାଢକା ସ୍ଥିତ ଏକ ଜମିରେ ମିଳିଛି ସୁଡଙ୍ଗର ସନ୍ଧାନ । ଏହି ସୁଡଙ୍ଗ ପାକିସ୍ତାନ ପଟୁ ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି କି ଏହା କୌଣସି ବୋରଓ୍ବେଲ ପୋଲିସ ଏବଂ ବିଏସଏଫ ତାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି । ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ, ସୀମାନ୍ତରେ ତାରଜାଲି ନିକଟରେ କାହା ଅନୁମତିରେ କିଏ ବୋରଓ୍ବେଲ ଖୋଳିଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ଯେ, କେବେ ଜମ୍ମୁ ସୀମାକୁ ପାକ୍ ସୁଡଙ୍ଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ ।

ଅରାନିଆ ସବ୍ ସେକ୍ଟରରେ ଜିରୋ ଲାଇନ୍ ର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ମିଳିଥିବା ଏହି ସୁଡଙ୍ଗକୁ ପାକିସ୍ତାନ ପଟୁ ଖୋଳାଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । ପୋଲିସ ଏହାକୁ ସୁଡଙ୍ଗ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଏକ ବୋରଓ୍ବେଲ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କିଛି କହିନାହିଁ । ମାତ୍ର ଅଧିକାରୀସ୍ତରରେ ଯେଉଁଭଳି ତନାଘନା ଚାଲିଛି ଏହା ଏକ ଗମ୍ଭୀନ ବିଷୟ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।

ଏହା ଏକ ସୁଡଙ୍ଗ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଆଖପାଖ ଜମିକୁ ଜେସିବି ସାହାଯ୍ୟରେ ଖୋଳାଯିବ । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସେହି ସ୍ଥାନରେ କୃଷକମାନେ ଧାନ କାଟୁଥିଲେ । ସୁଡଙ୍ଗକୁ ଦେଖି ବିଏସଏଫ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଖବର ପାଇବା ପରେ ବିଏସଏଫ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ ।

ବିଏସଏଫ ଏବଂ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଞ୍ଚ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି ବିଏସଏଫ ପୋଷ୍ଟକୁ ତାଙ୍କୁ ଡକାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ନିଆଯାଇନଥିଲା ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ସୁଡଙ୍ଗ ବାହାରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଜଣାପଡିବ ତାହା ଏକ ସୁଡଙ୍ଗ ନା ବୋରଓ୍ବେଲ । ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ସିଲ୍ କରିଦିଆଯାଇଛି । ତାହା ସୁଡଙ୍ଗ ଭଳି ଜଣାପଡୁନାହିଁ । ପାଣି ପମ୍ପ୍ ଲଗାଇବା ଦ୍ବାରା ମାଟି ଧସିଥାଇପାରେ । ଆଖପାଖରେ ଯାଞ୍ଚ ଜାରି ରହିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସୀମାରେ ୨୦୧୨ରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮ ସୁଡଙ୍ଗର ସନ୍ଧାନ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts