Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ‘ଇତିହାସରେ ହୋଇଥିବା ଭୁଲଗୁଡିକୁ ଏବେ ସୁଧାରୁଛି ଭାରତ’, କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ବର୍ଷିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୫୩୨ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ମୋଦିଙ୍କୁ ଫାଦର ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ସମ୍ବୋଧନ କରିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ, କହିଲେ ଇସଲାମିକ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସାମ୍ନା କରିବାରେ ମୋଦି ହିଁ ସମର୍ଥ

25/09/2019 at 1:31 PM

ମୋଦିଙ୍କୁ ଫାଦର ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ସମ୍ବୋଧନ କଲେ ଟ୍ରମ୍ପ । ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ଭାରତ ଆମେରିକା ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି।  ଏହି ସମୟରେ ମୋଦିଙ୍କ  ପ୍ରଶଂସାରେ ଶତମୁଖ ହୋଇଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ।  କହିଛନ୍ତି ପରିବାରର ବିଭିନ୍ନ ଅସନ୍ତୋଷକୁ ସମାଧାନ କରିବାରେ ପିତା ଯେମିତି ସମର୍ଥ ହୋଇଥାନ୍ତି ସେମିତି ମୋଦି ଭାରତରେ ଅସନ୍ତୋଷକୁ ପ୍ରଶମିତ କରି ଦେଶକୁ ଏକାଠି କରିପାରିଛନ୍ତି।  

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ   ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି  ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି।  ବିଶେଷ କରି ଆତଙ୍କବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦୁଇ ଦେଶ ଖୋଲା ମନରେ କଥା ହୋଇଥିବା ଉଭୟ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି।

 କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦୁଇ ଦେଶ -ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ କଥାବାର୍ତ୍ତା ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଧାନର ସୂତ୍ର ବାହାର କରିବା ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ।  ସେହିପରି ହ୍ୟୁଷ୍ଟନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହାଓଡ଼ି ମୋଦି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ ମୋଦି।  ଏବଂ କହିଥିଲେ ସେ କେବଳ ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ନୁହନ୍ତି ପୂରା ଭାରତର ବନ୍ଧୁ।  ସେହିପରି ଇସଲାମିକ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସାମ୍ନା କରିବାରେ ମୋଦି ହିଁ ସମର୍ଥ ବୋଲି  ଟ୍ରମ୍ପ କହିଥିଲେ ।  

ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ ଜୟ ଶଙ୍କର ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ପିୟୁଷ ଗୋଏଲ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।  ଭାରତ ଓ  ଆମେରିକା  ମଧ୍ୟରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ବାଣିଜ୍ୟିକ ବୁଝାମଣା ହେବ।  ୨୭ ତାରିଖରେ ମଧ୍ୟ ମୋଦି ଏବଂ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୁଣି ଥରେ ଭେଟ ହେବ । ଏହି ସମୟରେ୬୦ ବିଲିୟନ ଡଲାରର ବାଣିଜ୍ୟିକ ଚୁକ୍ତି ହେବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ସେହିପରି ଚୁକ୍ତି ଅନୁସାରେ ୫୦ ହଜାର ନିଯୁକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହେବ ବୋଲି ମୋଦି କହିଛନ୍ତି।  

   Related Posts