Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨ଶହ ଅତିକ୍ରମ କଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୭୯୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୭୭୮୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଘରେ ପଶି ଲୁଟିଲେ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ଖସିଗଲେ, ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ମୁଖ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ରୁ ଜବତ ହେଲା ୯ଟି ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ଲଫାପା, ବାନ୍ଧିନେଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ପାଟଣାରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପଥରରେ ପିଟି ହେଲା ବାଇକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବାଲିଅନ୍ତାରେ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଚଢାଉ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍‌ରୁ ମିଳିଲା ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀରେ ୪ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୫.୩୨ ଗ୍ରାମ୍ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||

ଟ୍ରେନରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ ପୀଡା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନରେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ କରାଇଥିଲେ ଟିଟିଇ

14/06/2019 at 3:41 PM

ଆପଣ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କଲାବେଳେ ଟିଟିଇଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଅନେକ କଥା ଶୁଣିଥିବେ । ଟିଟିଇ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଟଙ୍କା ନେଇ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି ଦେଇଥାନ୍ତି । ବେଳେବେଳେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ଶୁଣିଥିବେ । କିଛି ଟିଟିଇ ସମସ୍ୟାରେ ପଡିଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି । ଏହିଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ସହ । ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଟିଟିଇ ଭଗବାନଙ୍କ ଠାରୁ କମ୍ ନଥିଲେ । ଟ୍ରେନରେ କୌଣସି ଡାକ୍ତର ନଥିବାବେଳେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ କରାଇଥିଲେ ଜଣେ ଟିଟିଇ । ଟିଟିଇଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଫଳରେ ମହିଳା ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ରେଳବାଇର ଦିଲ୍ଲୀ ଡିଭିଜନର ଟିଟିଇ ଏଚଏସ ରାଣା ରାତିରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଯେ, ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରସବ ପୀଡା ହେଉଛି । ମହିଳାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଆବଶ୍ୟକ । ସେ ତୁରନ୍ତ ଟିକେଟ ତାଲିକା ବାହାରକରି ଖୋଜିଲେ କାଳେ ଟ୍ରେନରେ କୌଣସି ଡାକ୍ତର ଯାତ୍ରା କରୁଥିବେ, ତାହେଲେ ସେ ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରସବ କରାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ । କିନ୍ତୁ ଟ୍ରେନରେ ସେତେବେଳେ କୌଣସି ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ସେ ପାଇନଥିଲେ । 

ଏପଟେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ ପୀଡା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ଆଉ କିଛି ଉପାୟ ନପାଇ ସେ ନିଜେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ବୋଲି ମନସ୍ଥ କଲେ । ଟିଟିଇ ଏବଂ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଆଉ କିଛି ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ମହିଳା ଏକ ସୁସ୍ଥ ଶିଶୁକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ପରେ ପୁରା ଟ୍ରେନରେ ଖୁସିର ଲହରି ଖେଳି ଯାଇଥିଲା ।

ଟିଟିଇ ଏଚଏସ ରାଣାଙ୍କ ଏହି ମହାନ କାମ ପାଇଁ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତାଙ୍କର ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଜରିଆରେ ଟ୍ୱିଟରରେ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାଣାଙ୍କ ମାନବିକତା ପାଇଁ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଗର୍ବାନ୍ବିତ । ଅସୁବିଧା ସମୟରେ ସେ ଯେଉଁଭଳି ମହିଳାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ତାହା ପ୍ରଶଂସନୀୟ ।

ଟିଟିଇଙ୍କ ଏହି କାମ ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା ହେଉଛି । ସାଧାରଣତଃ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ରେଳବାଇ ସବୁବେଳେ ବଦନାମ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ରାଣାଙ୍କ ଏହିଭଳି ଏକ କାମ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ପ୍ରତି ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ସମ୍ମାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

   Related Posts