Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ହିତାହିତ ଜ୍ଞାନ ଭୁଲିଲେଣି ଟ୍ରମ୍ପ, କରିପାରନ୍ତି ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣ ! ସ୍ପିକର୍ ନାନ୍ସୀ ପେଲୋସୀଙ୍କ ଆଶଙ୍କା

10/01/2021 at 12:26 PM

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ,୧୦/୦୧:  ଆମେରିକା ସଂସଦ ପରିସରରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସାକାଣ୍ଡ ପରେ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପାର୍ଟି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛି । ସଂସଦର ସ୍ପିକର୍ ନାନ୍ସୀ ପେଲୋସୀ ଟ୍ରମ୍ପ ଆଣବିକ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଟ୍ରମ୍ପ ତୁରନ୍ତ ନିଜ ପଦ ଛାଡନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ନାନ୍ସୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆମେରିକା ସେନାର ଯୁଗ୍ମ ମୁଖ୍ୟ ମାର୍କଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଏନେଇ ସେ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ସାଂସଦଙ୍କୁ ପତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ନ୍ୟୁକ୍ଲିଅର କୋଡକୁ ନେଇ ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି । ନ୍ୟୁକ୍ଲିଅର କୋଡ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ହିଁ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇପାରିବେ ।

ନାନ୍ସୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଅସ୍ଥିର ରହିଛି । ସେ ମାରାତ୍ମକ ପାଲଟି ପାରନ୍ତି । ଦେଶ ଓ ଲୋକତନ୍ତ୍ରକୁ ରକ୍ଷାକରିବା ପାଇଁ ଯାହା ଦରକାର ସେ କରିବେ ବୋଲି ନାନ୍ସୀ କହିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ଟ୍ରମ୍ପ ଅତିଶୀଘ୍ର ନିଜ ପଦରୁ ହଟିଯାଆନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଯଦି ଟ୍ରମ୍ପ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ନହଟନ୍ତି ତେବେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ । ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିକ୍ସନଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ କିଛି ଏପରି ହୋଇଥିଲା । ସେ ରାଜଦ୍ରୋହ କାମ କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରେ ଶେଷ ହେବ । ଏହି ଦିନ ଜୋ ବାଇଡେନ୍ ନୂତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ପଦ ସମ୍ଭାଳିବେ । ଏତତ୍ ବ୍ୟତୀତ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ମହାଭିଯୋଗ ପ୍ରସ୍ତାବର ବିଚାର ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ସାଂସଦମାନେ ବୈଠକ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ନାନ୍ସୀ ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣ କଥା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ।  

   Related Posts