Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ପରାଜୟ ମାନିବାକୁ ନାରାଜ ଟ୍ରମ୍ପ: ପୁଣି ଟ୍ବିଟ୍‌ କଲେ, ‘WE WILL WIN’

10/11/2020 at 9:01 PM

ଓ୍ବାସିଂଟନ୍‌ ୧୦/୧୧: ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଜୋ ବାଇଡେନ୍‌ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପଦବୀ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ରହିଛନ୍ତି। ଆମେରିକାବାସୀ ତାଙ୍କୁ ପରାଜୟର ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଟ୍ରମ୍ପ ଏହାକୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିନାହାନ୍ତି।  ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୁଣି ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି ‘ଆମେ ଜିତିବୁ’ ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏନେଇ ସେ ବାରମ୍ବାର ଦାବି କରିଆସୁଥିବା ବେଳେ ଫଳାଫଳ ମିଳିବା ପରେ ବି ସେ ବାଉଳା ହେଉଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି।

ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ବହୁମତ ପାଇଥିବା ବାଇଡେନ୍‌ ୨୦୨୧ ଜାନୁଆରୀରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। କିନ୍ତୁ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଏହାକୁ ନେଇ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍‌ ପାର୍ଟି ଭୋଟ୍‌ ହେରଫେର କରିଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଆସିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ସେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ଦ୍ବାରସ୍ଥ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବୃହତ୍ତ ବିଜୟ ବୋଲି ବାରମ୍ବାର ଟ୍ବିଟ୍‌ କରୁଥିବା ଟ୍ରମ୍ପ ବାଇଡେନଙ୍କ ସହ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍‌ ପାର୍ଟିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛନ୍ତି। ଆମେ ତାଙ୍କଠୁ ଆଗରେ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଭୋଟ୍‌ ଚୋରି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ। ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମିତି କରିବାକୁ ଦେବାନି। କାରଣ ମତଦାନ ପରେ ଭୋଟ ହୋଇପାରିବନି ବୋଲି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କହିଛନ୍ତି।

ଡେଲଓ୍ବେରରେ ବାଇଡେନ୍‌ଙ୍କ ଭାଷଣ ପରେ ପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରିଥିଲେ। ବାଇଡେନ୍‌ ନିଜର ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ବିଶ୍ବାସ ରଖିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଟ୍ରମ୍ପ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରିଥିଲେ ଯେ ‘ ନିର୍ବାଚନ ଦିନ ରାତି ୮ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ଅସତ ଉପାୟରେ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବାରୁ ପେନସିଲଭେନିଆ ସମେତ ଅନ୍ୟ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଫଳାଫଳ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥିଲା।’

ଅନ୍ୟପଟେ ଟ୍ବିଟ୍‌ର ପକ୍ଷରୁ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ବିଶେଷାଧିକାର ଛିନ୍ନ କରାଯିବ। ବାଇଡେନ୍‌ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ଏହି ଅଧିକାର ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପାଖରୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେବ ଟ୍ବିଟ୍‌ର। ଏହା ପରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଟ୍ବିଟ୍‌ର ବକାଉଣ୍ଟ ବନ୍ଦ କରିପାରିବ ଟ୍ବିଟ୍‌ର।

   Related Posts