Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ଆମେରିକା ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ : ‘India was great, trip very sucessful’

26/02/2020 at 7:28 PM

ୱାସିଂଟନ ୨୬।୨:  ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବୁଧବାର ସକୁଶଳେ ଆମେରିକା ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଆମେରିକା ପହଞ୍ଚିଥିବା ନେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ସୂଚିତ କରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ଭାରତକୁ ଏକ ମହାନ ଦେଶ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ତାଙ୍କର ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଏକ ସଫଳତମ ଯାତ୍ରା ଥିଲାବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ତାଙ୍କ ପରିବାର ଓ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଗତ ୨୪ ଓ ୨୫ଫେବୃଆରୀ ଦୁଇ ଦିବସୀୟ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ। ଏହି ଗସ୍ତକାଳରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସ୍ୱାଗତ ଲାଗି ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ମୋଟେରା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ‘ନମସ୍ତେ ଟ୍ରମ୍ପ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପରିବାର ଆଗରାରେ ତାଜମହଲ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଯାତ୍ରାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ପକ୍ଷରୁ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ସ୍ୱାଗତ ଲାଗି ୨୧ ତୋପ ସଲାମୀ ସମେତ ସମ୍ମାନରେ ବାଙ୍କ୍ୱେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଗସ୍ତକାଳରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ହାଉସରେ ଭାରତ ଆମେରିକା ବିଭିନ୍ନ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଅବସରରେ ଆମେରିକା ସହ ଭାରତ ୩ ବିଲିୟନ ଡଲାରର ପ୍ରତି ରକ୍ଷା କ୍ରୟ ଲାଗି ରାଜିନାମା ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିଛି। 

ଏଥିଲାଗି ଆମେରିକା ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାରତରୁ ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଓ ଭାରତବାସୀଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିଥିଲେ। ଏବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପରେ ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସ୍ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ ବାର୍ତ୍ତାରେ  ‘ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସ ଭାରତର ମିତ୍ର ‘ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିବା ବେଳେ ଏକ ପୃଥ ଟ୍ୱିଟ୍ ବାର୍ତ୍ତାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ଭାରତବାସୀଙ୍କୁ ଆତିଥେୟତା ଲାଗି ଅଭାର ବ୍ୟକ୍ତ କରାଯାଇଛି।

   Related Posts