Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଚେତାବନୀ: କରୋନା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଲୁଚାଇଛି ଚୀନ, ପରିଣାମ ଭୋଗିବ

14/04/2020 at 1:46 PM

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ, ୧୪|୦୪: କରୋନା ଭାଇରସ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ ନେଲାଣି । ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ୧୯ ଲକ୍ଷ ଟପିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ୍ ଟ୍ରମ୍ପ ଚୀନକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି । ଚୀନ ସମସ୍ତ ବିଶ୍ୱ ଓ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନକୁ ମିଛ କହିଛି । ଅନେକ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛି । ଯାହାର ପରିଣାମ ସାରା ଦୁନିଆ ଭୋଗୁଛି । ଚୀନର ବୁହାନ ସହରରୁ ହିଁ କରୋନା ବ୍ୟାପିଛି ବୋଲି ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି ।

ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ କରୋନା ପାଇଁ ଚୀନ କାହିଁକି ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରୁନି ବୋଲି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ । ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଚୀନ ଅତିଶୀଘ୍ର ଏହାର ପରିଣାମ ଭୋଗିବ । ଚୀନ ଆପେ ଆପେ ଏହା ଜାଣିପାରିବ । ପରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିପାରିବେ । ଏନେଇ ସେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ କହିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ସିନେଟର୍ ଷ୍ଟିଭ୍ ଡିନ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେରିକା ସରକାର ଚୀନରୁ ସମସ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ଉପକରଣ ରପ୍ତାନୀ, ଆମଦାନୀ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ରିପବ୍ଲିକାନ୍ ପାର୍ଟିର ୪ଜଣ ସାଂସଦ ଚୀନରୁ ଆମେରିକା ଓୌଷଧ ଆମଦାନୀ ବନ୍ଦ କରୁବୋଲି ଏକ ବିଧେୟକ ଆଗତ କରିଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ରମ୍ପ ଚୀନ ବିରୋଧରେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନରୁ ଫାଇଦା ନେବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଯଦି ଚୀନ ନସୁଧୁରେ ତେବେ ଏହାର ପରିଣତି ଭୟାବହ ହେବ ବୋଲି ଟ୍ରମ୍ପ୍ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ । ଚୀନ ଦୀର୍ଘ ୩୦ ବର୍ଷ ଧରି ଆମେରିକାର ଫାଇଦା ନେଉଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ରମ୍ପ ଚୀନ କରୋନା ଭାଇରସ ବାବଦରେ ତଥ୍ୟ ଲୁଚାଇଥିବା ଲଗାତାର ଭାବେ ଅଭିଯୋଗ କରି ଆସୁଛନ୍ତି । ଯାହାର ପରିଣାମ ସାରା ଦୁନିଆ ଭୋଗୁଛି । ଏପରିକି ସେ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ଚୀନ ଭାଇରସ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ।

   Related Posts