Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିନା ଛୁଞ୍ଚିରେ ଟିକା ନେବେ ଶିଶୁ, ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ତାଜମହଲକୁ ଦେଖି ଏହା କହିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଇଭାଙ୍କା

24/02/2020 at 8:28 PM

ଆଗ୍ରା ୨୪।୦୨ – ଅହମ୍ମଦାବାଦ୍‌ ମୋଟେରା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରେ ଆଗ୍ରା ଅଭିମୁଖେ ଆସିଥିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ ଦମ୍ପତି ।ସାଥିରେ ବି ଥିଲେ ଝିଅ ଓ ଜ୍ବାଇଁ । ତାଜ୍‌ ମହଲରେ ପହଞ୍ଚି ଏହାର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଓ ଐତିହ୍ୟକୁ ତନ୍ନତନ୍ନ କରି ଦେଖିଥିଲେ । ଘଣ୍ଟାଏରୁ ଅଧିକ ସମୟ ରହିଥିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ ପରିବାର । 

ଅପରାହ୍ନ ୪ ଟା ୨୦ରେ ଆଗ୍ରା ଏୟାର ପୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଏୟାର ଫୋର୍ସ ୱାନ୍ ବିମାନ । ସେଠାରେ ଟ୍ରମ୍ପ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ  ବିଭିନ୍ନ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାଧ୍ୟମରେ ଭବ୍ୟ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆନନ୍ଦିବେନ୍ ପଟେଲ୍‌ , ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗି ଆଦିତ୍ୟ ନାଥ ଓ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ । ସେଠାରୁ ସଡକପଥରେ ଅପରାହ୍ନ ୪ ଟା ୪୫ ରେ ବିଶ୍ବ ଐତିହ୍ୟ ତାଜ୍‌ମହଲରେ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ ଦମ୍ପତି। ସେଠାରେ ଥିବା ଭିଜିଟର ବୁକ୍‌ରେ ତାଜ୍ ସଂପର୍କରେ ସଂଦେଶ ଲେଖିଥିଲେ ।

ସେଠାରେ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଗାଇଡ୍ ଟ୍ରମ୍ପ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ତାଜ୍‌ମହଲ ସଂପର୍କରେ ବୁଝାଇବା ସହ ମେନ୍ ଗେଟ୍‌ରୁ ଚାଲିଚାଲି ତାଜ୍‌ମହଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନେଇଥିଲେ । ତାଜମହଲର ଶଙ୍ଖମଲମଲ ମାର୍ବଲ କୁ ତନ୍ନତନ୍ନ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ ଦମ୍ପତି। ପ୍ରେମର ଏହି ଅପୂର୍ବ ସ୍ମୃତିର ପ୍ରତିଟି ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଥିଲେ। ସତେ ଯେମିତି ପ୍ରେମର ପ୍ରତିଟି ସ୍ପର୍ଶ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ପତ୍ନୀ ମିଲେନିଆ। ମଝିରେ ମଝିରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଛିଡା ହୋଇ ଫଟୋ ପୋଜ ବି ଦେଉଥିଲେ  । ତାଜମହଲକୁ ଦେଖି ସେ ବେଶ୍‌ ଖୁସୀ ଏହା ଭାରତ କଳା ଭାସ୍କର୍ଯ୍ୟର ପରିଚୟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଇଭାଙ୍କା ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଓ୍ୱା.. ତାଜ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଝିଅ ଇଭାଙ୍କା ଓ ଜ୍ବାଇଁ ଜାରେଡ୍ ତାଜମହଲର ଅପରପାର୍ଶ୍ବରେ ବୁଲିଥିଲେ । ତାଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଥିଲେ । ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଉଭୟ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଫଟୋ। ଯାହାକି ଥିଲା ତାଜମହଲ ଗସ୍ତର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ।  ତାଜମହଲକୁ ଘଣ୍ଟାଏ ବୁଲିଦେଖିବା ଭିତରେ ଟ୍ରମ୍ପ ସେଠାରେ ଥିବା ଅଫିସିଆଲ୍‌ସ ଏବଂ ସିକ୍ୟୁରିଟିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସହିତ ଫଟୋ ଉଠାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ। ସମ୍ଭବତଃ ମନେମନେ କହୁଥିଲେ ୱାଃ ତାଜ୍।

   Related Posts