Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଟ୍ରମ୍ପ: କହିଲେ- ବିଡେନ୍‌ ଜିତିଲେ ହୁଏତ ଦେଶ ଛାଡ଼ିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ

17/10/2020 at 10:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୧୭/୧୦: ନଭେମ୍ବର ୩ରେ ଆମେରିକା ନିର୍ବାଚନ। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜୋରଦାର ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି। ଜର୍ଜିଆର ଏକ ରାଲିରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଟାଣିଛି। ପୂର୍ବରୁ ସେ ହାରିଗଲେ ଚୀନ ଆମେରିକାକୁ କବ୍‌ଜା କରିନେବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଟ୍ରମ୍ପ। ଶୁକ୍ରବାର ଜର୍ଜିଆର ଆୟୋଜିତ ରାଲିରେ ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି,  ନିର୍ବାଚନରେ ହାରିଲେ ଦେଶ ଛାଡ଼ିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ନିର୍ବାଚନରେ ଜୋ ବିଡେନ୍‌ ବିଜୟୀ ହେଲେ ମୋତେ ବୋଧହୁଏ ଦେଶ ଛାଡ଼ିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ଟ୍ରମ୍ପ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି।

ବିଡେନ୍‌ଙ୍କୁ ଟ୍ରମ୍ପ ଭୟ କରିବାର ଅନେକ କାରଣ ରହିଛି। ବିଶେ​‌ଷ କାରଣ ହେଉଛି ୭୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ଭାରତୀୟ ଆମେରିକୀୟ ଏବେ ବିଡେନଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଭୋଟ୍‌ ଦେଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଉପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ କମଳା ହ୍ୟାରିସ୍‌  ଭାରତୀୟ ଆମେରିକୀୟଙ୍କୁ ଡେମୋକ୍ରେଟିକ୍‌ ସମର୍ଥନରେ ଆସିବାକୁ ସବୁ ପ୍ରକାର ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଖାଦ୍ୟକୁ ନେଇ ପୋଷ୍ଟ କରୁଥିବା ବେଳେ ଭାରତୀୟ ଆମେରିକୀୟଙ୍କ ମନ ପରିବର୍ତ୍ତନରେ କମଳା ହ୍ୟାରିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ବିଡେନ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଭୟର ଆଉ ଏକ କାରଣ ହେଉଛି, ଯେ ନିଜର ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାବେ ବିଡେନଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରୁନାହାନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ରାଲିରେ ବିଡେନଙ୍କୁ ବିପକ୍ଷରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଥିବାରୁ ନିଜକୁ ଖରାପ ଲାଗୁଥିବା କହୁଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ। ଯଦି ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଡେନଙ୍କ ଠାରୁ ହାରିବେ ଟ୍ରମ୍ପ, ତେବେ ତାଙ୍କ ସମ୍ମାନହାନୀ ହେବ । ସେଥିପାଇଁ ସେ ଦେଶ ଛାଡ଼ିବାର ଧମକ ଦେଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ହୋଇନି ଯେ ଟ୍ରମ୍ପ ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୬ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ସେ କହିଥିଲେ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ପାଇଁ ଯଦି ରିପବ୍ଲିକାନ୍‌ର ନାମାଙ୍କନ ହରାଇ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ସେ ଆଉ ସାଧାରଣରେ ନଜର ଆସବେନି। ତେବେ ଜର୍ଜିଆରେ ଆୟୋଜିତ ରାଲିରେ ଲକ୍ ଅପ୍‌ ବିଡେନ୍‌ ଓ ଲକ୍‌ ଅପ୍‌ ହିଲାରୀ ନାରା ଦେଇଥିଲେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ।

   Related Posts