Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପର ଧମାକାଦାର ଆରମ୍ଭ : PNGକୁ ୧୦ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇଲା ଓମାନ, କମାଲକଲେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ଜତୀନ୍ଦର ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ, ଜବତ ହେଲା ୨୦ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉତପାତ୍‌ ଜାରି, ୨ ଅଣ-କାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବିସିସିଆଇ ନୂତନ କୋଚ୍ ଏବଂ ସପୋର୍ଟିଂ ଷ୍ଟାଫ ପାଇଁ ମଗାଇଲା ଆବେଦନ, ଏମିତି ରହିଛି ସର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ହେବ ବଜ୍ରପାତ, ୧୭ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ଦେଲା ଶାଶୂ, ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ…
  • ||
  • ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ୧୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ନିଖୋଜ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋଡିଲେ ସେନା ସହାୟତା
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନସେଲିଂ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଓ ଚଏସ ଲକିଂ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||

ସେକେଣ୍ଡ ଇନିଂସ ସନ୍ଦେହ : ଟ୍ରମ୍ପ୍ ମାନୁଛନ୍ତି, ସେ ହାରିଯିବେ

30/06/2020 at 1:18 PM

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍ ୩୦।୬: ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌ଙ୍କ ଅନେକ ଘନିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପଲିଟିକୋ ଦାବି କରିଛି ଯେ, ଟ୍ରମ୍ପ୍ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଏଭଳି ସତ୍ୟକୁ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନିର୍ବାଚନରେ ହାରିଯିବେ । ଟ୍ରମ୍ପ୍ ଏହା ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ, କୋଭିଡ୍-୧୯ ମହାମାରୀ ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଅଶାନ୍ତି ହେତୁ ତାଙ୍କର ଲୋକପ୍ରିୟତା ହ୍ରାସ ପାଉଛି । ବିଶେଷ କରି ମାର୍ଚ୍ଚ ପରେ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଓକ୍ଲାହୋମାରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ରାଲିରେ କମ୍ ଜନସମାଗମ ହୋଇଥିଲା । ଫଳରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରିସ୍ଥିତିର ସମ୍ମୁଳୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଯେତେବେଳେ ଫକ୍ସ ନ୍ୟୁଜ୍ ସାମ୍ବାଦିକ ସଚିନ ହାନ୍ନି ଟ୍ରମ୍ପ୍‌ଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଦ୍ବିତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାଳର ଲକ୍ଷ୍ୟ ବିଷୟରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ, ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏକ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିରୁ କେହି ସହଜରେ ଅନୁମାନ କରିପାରନ୍ତି ସେ ହୁଏତ ତାଙ୍କର ପରାଜୟକୁ ଅନୁଭବ କରିସାରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଜୋ ବିଡେନ ଆପଣଙ୍କ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, କାରଣ ବୋଧହୁଏ କିଛି ଲୋକ ମୋତେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ତେବେ ନଭେମ୍ବରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ସମୟ ଅଛି ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥିତିକୁ ଉନ୍ନତ କରିପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଡଜନରୁ ଅଧିକ ଘନିଷ୍ଠ ଲୋକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେମାନଙ୍କର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଏବଂ ସେମାନେ ନିଜେ ସଠିକ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ।

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ରାଜନୈତିକ ପରାମର୍ଶଦାତା ସାମ ନନବର୍ଗ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକ ଅଟନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କୁହାଯାଇପାରେ ଯେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପ ଆଧୁନିକ ଆମେରିକା ଇତିହାସରେ ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

ନନବର୍ଗ ସିଏନବିସି ଏବଂ ନ୍ୟୁୟର୍କ ଟାଇମ୍ସ ଦ୍ବାରା ଗତ ସପ୍ତାହରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ସର୍ଭେରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଅନୁଯାୟୀ ବିଡେନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କର ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ଭୋଟରଙ୍କ ସମର୍ଥନ ରହିଛି ।

   Related Posts