Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

୪.୭୫ କୋଟି ଭାରତୀୟ ଟ୍ରୁକଲର୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଲିକ୍ !

27/05/2020 at 7:34 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୫ : ଅନଲାଇନ୍ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ଫାର୍ମ ସାଇବଲ୍ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ୪.୭୫ କୋଟି ଭାରତୀୟଙ୍କ ଟ୍ରୁ କଲରଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଡାର୍କ ୱେବରେ ପ୍ରାୟ ୭୫ ହଜାର ଡଲାରରେ ବିକ୍ରି ହେବ | ଟ୍ରୁ କଲର କିନ୍ତୁ ରିପୋର୍ଟକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଡାଟାବେସରେ କୌଣସି ସତ୍ୟତା ନାହିଁ |

ସାଇବଲ୍ ଏକ ବ୍ଲଗ୍ ପୋଷ୍ଟରେ କହିଛି ଯେ, ୨୦୧୯ ମସିହାରୁ ଟ୍ରୁକଲର୍ ଡାର୍କ ୱେବରେ ତଥ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ଯାହା ରାଜ୍ୟ, ସହର ଏବଂ ବାହକ ଉପରେ ଆଧାର କରି ବର୍ଗୀକୃତ ହୋଇଛି | ଏଥିରେ ଉପଭୋକ୍ତା ଫୋନ୍ ନମ୍ବର, ନାମ, ଲିଙ୍ଗ, ଇମେଲ୍ ଠିକଣା, ଫେସବୁକ୍ ଆଇଡି ଏବଂ ଅଧିକ ତଥ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ସାଇବଲ୍ ଏହାର ବ୍ଲଗ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ଲିକ୍ ହୋଇଥିବା ବିବରଣୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି | ସୁରକ୍ଷା ସଂସ୍ଥା ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି ଯେ ଏହି ସୂଚନା ସ୍କାମ, ସ୍ପାମ୍ ଏବଂ ପରିଚୟ ଚୋରି ଘଟାଇବ |

ଅପରପକ୍ଷରେ ଟ୍ରୁକଲର୍ ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି କହିଛି ଯେ ସାଇବଲ୍ ଦାବି ଅନୁଯାୟୀ କୌଣସି ଡାଟା ଉଲ୍ଲଂଘନ ହୋଇନାହିଁ | ଏନେଇ ଟ୍ରୁକଲର୍ ମୁଖପାତ୍ର ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଆମ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ | ଆମର ଡାଟାବେସ୍ କୌଣସି ନିୟମ ଉଲଂଘନ ହୋଇନାହିଁ ଏବଂ ଆମର ସମସ୍ତ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ତଥ୍ୟ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଛି | ଆମେ ଆମର ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କର ଗୋପନୀୟତା ଏବଂ ଆମର ସେବାଗୁଡିକର ଅଖଣ୍ଡତାକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇଥାଉ ଏବଂ ସନ୍ଦେହଜନକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ଆମେ ନିରନ୍ତର ନୀରିକ୍ଷଣ କରୁଛୁ | ୨୦୧୯ ମସିହା ମେ ମାସରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ତଥ୍ୟ ବିକ୍ରୟ ବିଷୟରେ ଆମକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଡାଟାବେସ ପୂର୍ବ ଭଳି ସମାନ ରହିଛି | ତେବେ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକାଧିକ ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ଡାଟାବେସ୍ ସଂକଳନ କରିବା ଏବଂ ଏଥିରେ ଏକ ଟ୍ରୁକଲର୍ ଷ୍ଟାମ୍ପ୍ ରଖିବା ସହଜ | ଯାହାଫଳରେ ସେମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସର ସହ ତଥ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବ ସହଜ ହୋଇଥାଏ | ଆମେ ଜନସାଧାରଣ ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛୁ ଯେ ଏହିଭଳି ଲୋକଙ୍କ ଶିକାର ନହେବାକୁ ଯାହାର ମୂଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ କେବଳ ଟଙ୍କା ଲୁଟିବା |

   Related Posts