Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

୪.୭୫ କୋଟି ଭାରତୀୟ ଟ୍ରୁକଲର୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଲିକ୍ !

27/05/2020 at 7:34 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୫ : ଅନଲାଇନ୍ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ଫାର୍ମ ସାଇବଲ୍ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ୪.୭୫ କୋଟି ଭାରତୀୟଙ୍କ ଟ୍ରୁ କଲରଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଡାର୍କ ୱେବରେ ପ୍ରାୟ ୭୫ ହଜାର ଡଲାରରେ ବିକ୍ରି ହେବ | ଟ୍ରୁ କଲର କିନ୍ତୁ ରିପୋର୍ଟକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଡାଟାବେସରେ କୌଣସି ସତ୍ୟତା ନାହିଁ |

ସାଇବଲ୍ ଏକ ବ୍ଲଗ୍ ପୋଷ୍ଟରେ କହିଛି ଯେ, ୨୦୧୯ ମସିହାରୁ ଟ୍ରୁକଲର୍ ଡାର୍କ ୱେବରେ ତଥ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ଯାହା ରାଜ୍ୟ, ସହର ଏବଂ ବାହକ ଉପରେ ଆଧାର କରି ବର୍ଗୀକୃତ ହୋଇଛି | ଏଥିରେ ଉପଭୋକ୍ତା ଫୋନ୍ ନମ୍ବର, ନାମ, ଲିଙ୍ଗ, ଇମେଲ୍ ଠିକଣା, ଫେସବୁକ୍ ଆଇଡି ଏବଂ ଅଧିକ ତଥ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ସାଇବଲ୍ ଏହାର ବ୍ଲଗ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ଲିକ୍ ହୋଇଥିବା ବିବରଣୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି | ସୁରକ୍ଷା ସଂସ୍ଥା ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି ଯେ ଏହି ସୂଚନା ସ୍କାମ, ସ୍ପାମ୍ ଏବଂ ପରିଚୟ ଚୋରି ଘଟାଇବ |

ଅପରପକ୍ଷରେ ଟ୍ରୁକଲର୍ ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି କହିଛି ଯେ ସାଇବଲ୍ ଦାବି ଅନୁଯାୟୀ କୌଣସି ଡାଟା ଉଲ୍ଲଂଘନ ହୋଇନାହିଁ | ଏନେଇ ଟ୍ରୁକଲର୍ ମୁଖପାତ୍ର ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଆମ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ | ଆମର ଡାଟାବେସ୍ କୌଣସି ନିୟମ ଉଲଂଘନ ହୋଇନାହିଁ ଏବଂ ଆମର ସମସ୍ତ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ତଥ୍ୟ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଛି | ଆମେ ଆମର ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କର ଗୋପନୀୟତା ଏବଂ ଆମର ସେବାଗୁଡିକର ଅଖଣ୍ଡତାକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇଥାଉ ଏବଂ ସନ୍ଦେହଜନକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ଆମେ ନିରନ୍ତର ନୀରିକ୍ଷଣ କରୁଛୁ | ୨୦୧୯ ମସିହା ମେ ମାସରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ତଥ୍ୟ ବିକ୍ରୟ ବିଷୟରେ ଆମକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଡାଟାବେସ ପୂର୍ବ ଭଳି ସମାନ ରହିଛି | ତେବେ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକାଧିକ ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ଡାଟାବେସ୍ ସଂକଳନ କରିବା ଏବଂ ଏଥିରେ ଏକ ଟ୍ରୁକଲର୍ ଷ୍ଟାମ୍ପ୍ ରଖିବା ସହଜ | ଯାହାଫଳରେ ସେମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସର ସହ ତଥ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବ ସହଜ ହୋଇଥାଏ | ଆମେ ଜନସାଧାରଣ ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛୁ ଯେ ଏହିଭଳି ଲୋକଙ୍କ ଶିକାର ନହେବାକୁ ଯାହାର ମୂଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ କେବଳ ଟଙ୍କା ଲୁଟିବା |

   Related Posts