Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢ଼େଙ୍କାନାଳ: ବନ ବିଭାଗର ଅତର୍କିତ ଚଢ଼ାଉ, ବିଭିନ୍ନ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁଙ୍କ ଜାଲ ଜବତ, ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଟାଇଲ କାମ ବେଳେ ଅଘଟଣ, ଚାପି ହୋଇ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଟ୍ରକ୍ ପଛରେ ଧକ୍କା ହେଲା ବାଇକ୍, ବାପା ମୃତ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଗଛ ତଳୁ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ କରଞ୍ଜିଆ ଏନଏସିର ଶତାଧିକ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସଞ୍ଜୀବ ମିତ୍ତଲ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୭ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୭୨୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପରଲୋକରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରବି ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା , ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପୂର୍ବରୁ ଜୀବନ ହାରିଥିଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||

ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଚାଲିଛି ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ: ଥଣ୍ଡା କାକରରେ ହନ୍ତ ସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭର୍ ଓ ହେଲପର୍

8/01/2019 at 5:17 PM

ସମ୍ବଲପୁର୮|୧: ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଚାଲିଥିବା ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧର ଆଜି ହେଉଛି ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ । ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଉପରେ ଠିଆ ହୋଇ ରହିଛି ହଜାର ହଜାର ଟ୍ରକ୍ ।  ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡାରେ  ଡ୍ରାଇଭର ଓ ହେଲ୍‌ପରଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ପୁରା ବାର୍ ବାଜିଗଲାଣି । 

 ଦିନ ବେଳେ ବି  ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ନିଆଁ  ପାଖରେ ବସି ରହୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁଁ ଅଟକି ରହିଥିବା ଟ୍ରକ ଡ୍ରାଇଭର ଓ ହେଲପର୍‌ଙ୍କ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା କଥା ସମସ୍ତେ ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି । ରାସ୍ତାକଡରେ କିଏ ଷ୍ଟୋଭ ଲଗେଇ ରୁଟି କରୁଛି ତ ଆଉ କିଏ କାଠକୁଟା ସଂଗ୍ରହ କରି ଚୁଳି ଜଳାଉଛି  ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ । ତାପମାତ୍ରା ୯ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ।ଥଣ୍ଡାରେ ଦେହ କୋଲମାରିଯାଉଛି ।  ନିଆଁ ଲଗାଇ ତା ନିକଟରେ ବସି, ଠିଆଠିଆ ରାତି କଟାଇ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି କେତେଜଣ । କାରଣ ଟ୍ରକ୍‌ରେ ଲୋଡ୍‌ ହୋଇଛି ଖଣିଜ ଦ୍ରବ୍ୟ । ଯଦି ଚୋରି ହୋଇଯାଏ, କିମ୍ବା ଟ୍ରକ୍‌ରେ କିଏ ନିଆଁ ଲଗାଇଦିଏ ତାହେଲେ କଥା ସରିଲା । ତେଣୁ ଭାଗ୍ୟକୁ ଆଦରି ପଡ଼ିବା କଥା ।

ଦେଶର କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବି,ଧର୍ମଘଟ,ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଗଲେ, ପ୍ରଥମ ଟାର୍ଗଟ୍‌ ରେ ରହିଥାନ୍ତି ଭାରୀଯାନ । ଗୋଟିଏ ଦିନ ଧର୍ମଘଟ କିମ୍ବା ବନ୍ଦ ହେଲେ ଅଲଗା କଥା। ତିନିଦିନ ଧରି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଉପରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଠିଆ କରି, ଏହାର ଚାଳକ ଓ ସହଯୋଗୀ ନା କୁଆଡେ ଯାଇପାରିବେ, ନା ଟ୍ରକ୍‌ ନିକଟରେ ସୁବିଧାରେ ରହିପାରିବେ। ଦିନରେ ଦୋକାନ ବଜାର ବନ୍ଦ ।  ବାହାରେ ଖାଇବାକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ ।  ଆଉ ରାତିରେ ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା ସାଙ୍ଗକୁ ରାସ୍ତାକଡରେ ରୋଷେଇ କରି, ଯେନତେଣ ପ୍ରକାରରେ, ଏମାନେ ଜୀବନ ବିତାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

ନିଜ ଦାବି ହାସଲ ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବେ କିଛି ଲୋକ । ଆଉ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁ, ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ, ଆନ୍ଦୋଳନ ସହ ଜଡିତ ନଥିବା ଶହଶହ ଅନ୍ୟ ଲୋକ ।

   Related Posts