Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡର ଆଲପ୍ସ ପର୍ବତରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗାର ଝଲକ, କରୋନା ମୁକାବିଲାରେ ଭାରତର ପଦକ୍ଷେପକୁ ପ୍ରଶଂସା

18/04/2020 at 11:42 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୮|୦୪:   ଭାରତ ସମେତ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଆତଙ୍କ ଜାରି ରହିଛି । ସମସ୍ତ ଦେଶ ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାର ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଏହା କମ୍ୟୁନିଟୀ ଟ୍ରାନ୍ସମିଶନ ସ୍ତରରେ ପହଁଚି ନାହିଁ । ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ପ୍ରୟାସକୁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ସ୍ୱିସ୍ ଆଲପ୍ସର ମ୍ୟାଟରହର୍ଣ୍ଣ ପର୍ବତରେ ଲାଇଟ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ଭାରତର ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ଦର୍ଶାଯାଇଛି । ଏହା ସାହାଯ୍ୟରେ କରୋନା ଭାଇରସର ସଫଳ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସନ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଜଣାଶୁଣା ସ୍ୱିସ୍ ଲାଇଟ୍ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ୍ ଗେରୀ ହଫଷ୍ଟେଟର୍ ୧୪,୬୯୦ ଫୁଟ୍ ପାହାଡକୁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଭଳି ଲାଇଟ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ବୈଦେଶିକ ସେବା ଅଧିକାରୀ ଗୁରଲୀନ୍ କୋର୍ ଏହାର ଫଟୋ ନିଜ ଟ୍ୱିଟରରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରାୟ ୮୦୦ ମିଟର୍ ଉଚ୍ଚତାରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ହିମାଳୟ ସହ ଆଲପ୍ସର ବନ୍ଧୁତା ରହିଛି ।

ଏହି ପାହାଡରେ ଗତ ୨୪ ତାରିଖରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ବିରୋଧରେ ଏକଜୁଟତା ପ୍ରଦର୍ଶିତ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର ଜାତୀୟ ପତାକାକୁ ଲାଇଟ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ଦର୍ଶଯାଇଥାଏ । ବୁଧବାର ଏଠାରେ ସ୍ବିଜରଲାଣ୍ଡ, ଆମେରିକା, ୟୁକେ, ଇଟାଲୀର ପତାକା ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୮ ହଜାର ଟପିଛି । ୪୩୦ଜଣ ପ୍ରାଣ ମଧ୍ୟ ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ଓ ସାମମାଜିକ ଦୂରତା ପାଇଁ  ଏଠାରେ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ, ହୋଟେଲ ଆଦି ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts