Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ‘ଟିକା’ ସମୀକ୍ଷା, ଭ୍ୟାକସିନ୍ ବିକାଶରେ ଲାଗିଥିବା ୩ କମ୍ପାନୀ ସହ ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୋଣାର୍କ ମହୋତ୍ସବ: କୋଭିଡ଼ କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ପାଳିତ ହେବ ଉତ୍ସବ
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ ରୋକ , କୋଭିଡ କଟକଣା ଯୋଗୁଁ ଉତ୍ସବ ଫିକା
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||

ଆଜି ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ ସଂଶୋଧିତ ତିନି ତଲାକ୍ ବିଲ୍

31/12/2018 at 9:10 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧|୧୨:  ମୁସଲମାନ ମହିଳାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସଂଶୋଧିତ ତିନି ତଲାକ୍ ବିଲ୍  ଲୋକସଭାରେ ପୁନଃ ଗୃହିତ ହେବା ପରେ ଆଜି ଏହା ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ । ଆଇନ୍  ମନ୍ତ୍ରୀ ରବିଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ ଏହି ବିଲ୍ କୁ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ  ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ହ୍ବିପ୍  ଜାରି ହୋଇଛି । ସେହିପରି କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ହ୍ଵିପ୍ ଜାରି କରି ନିଜ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ  ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି । ତେବେ ଏହାକୁ ପ୍ରବଳ ବିରୋଧ କରାଯିବ ଓ ପାଶ ହେବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ କହିଛି । ବିଲ୍ ର ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ବରୂପରେ କେତେକ ତ୍ରୁଟି ରହିଛି ଓ ଏହାକୁ ସିଲେକ୍ଟ କମିଟିକୁ ପଠାଯାଉ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ଓ ଅନ୍ୟ ବିରୋଧୀଦଳମାନେ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ।

ଗତ ଗୁରୁବାର ଲୋକସଭାରେ ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ତିନି ତଲାକ୍ ବିଲ୍  ପାଶ ହୋଇଥିଲା । ବିଲ୍ ର ସପକ୍ଷରେ ୨୪୫ଟି ଭୋଟ୍ ପଡିଥିବାବେଳେ ବିପକ୍ଷରେ ମାତ୍ର ୧୧ଟି ଭୋଟ୍ ପଡିବାରୁ  ଏହା ଲୋକସଭାରେ ପାସ୍ ହୋଇଯାଇଛି ।  ତେବେ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଏନଡିଏ ସଦସ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠ ନାହିଁ । ତଥାପି   ରାଜ୍ୟ ସଭାରେ ଏହି ବିଲ୍  କୁ ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମିଳିବ ବୋଲି ଆଇନ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ରବିଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ ଆଶାବାଦୀ ଅଛନ୍ତି ।

   Related Posts