Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକଣା କଡାକଡି କଲା ହଙ୍ଗକଙ୍ଗ, ବାହାର ଦେଶର ନାଗରିକଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ରୋକ୍
  • ||
  • ଟଳିଗଲା ମୃତ୍ୟୁ, ଅଳ୍ପକେ ମରଣ ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍କୁଟି ଚାଳକ : ସିସିଟିଭିରେ ଛାତିଥରା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୧୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ହଠାତ ହେଲା ବରଫ ଝଡ, ପବ୍‌ରେ ଫସିଗଲେ ୬୧ ଗ୍ରାହକ : ୩ ଦିନ ପରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ମା’ ସୁରେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ଦେବୀଙ୍କ ରୁପା ମୁକୁଟ
  • ||
  • ବୁଧବାରଠୁ କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା, ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧି
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ୱାଦ’, ୪ ତାରିଖରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ‘ସାଗର କବଚ ଓଡି-୨୧’, ସମରାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଓ ମେରାଇନ୍ ପୋଲିସ
  • ||

ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀରେ ଦିବଂଗତ ନେତା ଲୁଲୁ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ, ସହିଦନଗର ଦୁର୍ଗାପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ

6/11/2021 at 9:29 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୬।୧୧ : ଦିବଙ୍ଗତ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଲଲାଟେନ୍ଦୁ ବିଦ୍ୟାଧର ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଛି । ଲୁଲୁ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ୫ମ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ଦିବଗନ୍ତ ନେତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଓ ସ୍ମୁତିଚାରଣ ସଭା ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହିଦନଗର ଦୁର୍ଗାପୂଜା ମଣ୍ଡପ ପରିସରରେ  ଆୟୋଜିତ ଯୋଇଯାଇଛି । ସମାଜସେବୀ ଅମୀୟ ଦାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଜାଳି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ସ୍ୱର୍ଗତ ଲୁଲୁ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଝିଅ ଉପାସନା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ କୁଆଖାଇ ନଦୀରେ ତିଳ ତର୍ପଣ ସହ ବିଭିନ୍ନ ସମାଜସେବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ଲୁଲୁଙ୍କ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ବନ୍ଧୁ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ । ଝିଅ ଉପାସନା, ଜ୍ୱାଇଁ ଏବଂ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ବନ୍ଧୁ ଅମୀୟ ଦାସଙ୍କ ସହ ଲୁଲୁ ପ୍ରେମୀ ତିଳ ତର୍ପଣ କରି ଅମର ଆତ୍ମାର ସଦ୍‌ଗତି କାମନା କରିଥିଲେ।  ଏହି ଅବସରରେ  ଲୁଲୁ ଭାଇ ଭାବେ ପରିଚିତ ଏବଂ ଯୁବ ବର୍ଗଙ୍କ ପସନ୍ଦର ନେତା ଲଲାଟେନ୍ଦୁଙ୍କ ସ୍ମୁତିରେ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି । ପ୍ରିୟ ସହଯୋଗୀ, ବନ୍ଧୁ, ଯୁବ ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଲୁଲୁ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଗଭୀର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଏହାପରେ ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାଳଶ୍ରମ ଏବଂ ବସ୍ତିରେ ଅମୀୟ ଦାସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କମ୍ବଳ , ଲୁଗା ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲୁଲୁ ପ୍ରେମୀ ଅନେକ ଯୁବକ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଲୁଲୁ ଭାଇଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ସବୁଦିନ ଉଦାହରଣ ହୋଇ ରହିଥିବ। ତାଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ଯୁବ ନେତୃତ୍ୱ ପାଇଁ ଅକ୍ଷତ ରହିବ ।ଏବଂ ସେ ଯେଉଁ ଯୁବ ଶକ୍ତି ଗଠନ କରିଛନ୍ତି । ତାହା ତାଙ୍କୁ ମନେ ପକାଉଥିବ ବୋଲି ତିଳ ତର୍ପଣରେ ସାମିଲ ଲୁଲୁ ପ୍ରେମୀ ମତ ଦେବା ସହ ଲୁଲୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ-ସହଯୋଗ ତାଙ୍କୁ ଅମର ରଖିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts