Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ଛିଡିଲାନି ଭାଗବଣ୍ଟା, ଦୁଇ ପିସ୍ ମାଂସ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଭଉଣୀ
  • ||
  • କଟକ : ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଅପ୍ରେଲ ୫ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||

ତିନି କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ରାଜଧାନୀର ଗୋଟିଏ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରହୁଥିଲେ: ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ଜାରି କଲେ ୪ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଟ୍ରାଭେଲ ହିଷ୍ଟ୍ରି

14/04/2020 at 6:06 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୪/୪: ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପଜିଟିଭ୍ଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୦କୁ ଛୁଇଁଛି। ତେବେ ଶେଷ ୫ ଜଣ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କର ଟ୍ରାଭେଲ ହିଷ୍ଟ୍ରି ପୂର୍ବରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ୫୭, ୫୮, ୫୯ ଏବଂ ୬୦ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭଙ୍କ ଟ୍ରାଭେଲ୍ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଟ୍ବିଟ କରିଛନ୍ତି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ । ସେହି ୪ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଜଣ ବମିଖାଲ ଅଞ୍ଚଳର ବେବିଲୋନ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରୁହନ୍ତି।

୫୭ ତମ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ ଜଣେ ୫୦ ବର୍ଷୀୟ ପୁରୁଷ। ସେ ଭୁବନେଶ୍ବରର ବମିଖାଲ ଅଞ୍ଚଳ ବାସିନ୍ଦା। ସେ ପୂର୍ବରୁ କୋଭିଡ୍-୧୯ ସଂକ୍ରମିତ ୭, ୮, ୨୨ ଏବଂ ୩୯ ନମ୍ବର ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ। ସେ ବମିଖାଲସ୍ଥିତ ବେବିଲୋନ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରହନ୍ତି। ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ନିକଟରେ ଥିବା ରିଲାନ୍ସ ଫ୍ରେସ୍‌କୁ ପରିବା କିଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ସେ ଅନ୍ୟ ଚାରି ଜଣ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ। ୧୪ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିବାରୁ ସେ କୋଭିଡ-୧୯ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ କିମ୍‌ସ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ସେହିପରି ୫୮ ତମ ଭୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍ ଜଣେ ୫୧ ବର୍ଷୀୟା ମହିଳା। ସେ ମଧ୍ୟ ବମିଖାଲ ଅଞ୍ଚର ସେହି ବେବିଲୋନ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରହନ୍ତି। ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରହୁଥିବା ପଡୋଶୀଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ମହିଳାଙ୍କ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷଣ ପରେ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି।  ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କିମ୍‌ସ କୋଭିଡ-୧୯ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ସେହିପରି ୫୯ ତମ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପଜିଟିଭ୍ ଜଣେ ୭୫ ବର୍ଷୀୟ ପୁରୁଷ। ସେ ମଧ୍ୟ ବମିଖାଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ବେବିଲୋନ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ରୁହନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ପରେ କୋଭିଡ-୧୯ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି।  ତାଙ୍କୁ ବି କିମ୍‌ସ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କୁ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

୬୦ ତମ କରୋନା  କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍  ଜଣେ ୫୧ ବର୍ଷୀୟ ପୁରୁଷ। ସେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଝାରପଡା ଅଞ୍ଚଳର ନୀଳାଦ୍ରିନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ରହନ୍ତି।  ସେ ୪୨ ତମ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ।  ସେ ରସୁଲଗଡସ୍ଥିତ କେସୁରା ବଜାରକୁ ଗ୍ରସରୀ କିଣିବାକୁ ଯାଇଥିବା ସମୟରେ ୪୨ ତମ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍ଙ୍କ ସସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷଣ ପରେ ସେ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କୁ କିମ୍‌ସ କୋଭିଡ-୧୯ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

   Related Posts