Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ତିନି କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ରାଜଧାନୀର ଗୋଟିଏ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରହୁଥିଲେ: ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ଜାରି କଲେ ୪ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଟ୍ରାଭେଲ ହିଷ୍ଟ୍ରି

14/04/2020 at 6:06 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୪/୪: ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପଜିଟିଭ୍ଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬୦କୁ ଛୁଇଁଛି। ତେବେ ଶେଷ ୫ ଜଣ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କର ଟ୍ରାଭେଲ ହିଷ୍ଟ୍ରି ପୂର୍ବରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ୫୭, ୫୮, ୫୯ ଏବଂ ୬୦ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭଙ୍କ ଟ୍ରାଭେଲ୍ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଟ୍ବିଟ କରିଛନ୍ତି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ । ସେହି ୪ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଜଣ ବମିଖାଲ ଅଞ୍ଚଳର ବେବିଲୋନ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରୁହନ୍ତି।

୫୭ ତମ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ ଜଣେ ୫୦ ବର୍ଷୀୟ ପୁରୁଷ। ସେ ଭୁବନେଶ୍ବରର ବମିଖାଲ ଅଞ୍ଚଳ ବାସିନ୍ଦା। ସେ ପୂର୍ବରୁ କୋଭିଡ୍-୧୯ ସଂକ୍ରମିତ ୭, ୮, ୨୨ ଏବଂ ୩୯ ନମ୍ବର ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ। ସେ ବମିଖାଲସ୍ଥିତ ବେବିଲୋନ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରହନ୍ତି। ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ନିକଟରେ ଥିବା ରିଲାନ୍ସ ଫ୍ରେସ୍‌କୁ ପରିବା କିଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ସେ ଅନ୍ୟ ଚାରି ଜଣ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ। ୧୪ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିବାରୁ ସେ କୋଭିଡ-୧୯ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ କିମ୍‌ସ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ସେହିପରି ୫୮ ତମ ଭୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍ ଜଣେ ୫୧ ବର୍ଷୀୟା ମହିଳା। ସେ ମଧ୍ୟ ବମିଖାଲ ଅଞ୍ଚର ସେହି ବେବିଲୋନ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରହନ୍ତି। ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରହୁଥିବା ପଡୋଶୀଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ମହିଳାଙ୍କ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷଣ ପରେ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି।  ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କିମ୍‌ସ କୋଭିଡ-୧୯ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

ସେହିପରି ୫୯ ତମ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପଜିଟିଭ୍ ଜଣେ ୭୫ ବର୍ଷୀୟ ପୁରୁଷ। ସେ ମଧ୍ୟ ବମିଖାଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ବେବିଲୋନ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ରୁହନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ପରେ କୋଭିଡ-୧୯ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି।  ତାଙ୍କୁ ବି କିମ୍‌ସ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କୁ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

୬୦ ତମ କରୋନା  କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍  ଜଣେ ୫୧ ବର୍ଷୀୟ ପୁରୁଷ। ସେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଝାରପଡା ଅଞ୍ଚଳର ନୀଳାଦ୍ରିନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ରହନ୍ତି।  ସେ ୪୨ ତମ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍‌ଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ।  ସେ ରସୁଲଗଡସ୍ଥିତ କେସୁରା ବଜାରକୁ ଗ୍ରସରୀ କିଣିବାକୁ ଯାଇଥିବା ସମୟରେ ୪୨ ତମ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍ଙ୍କ ସସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷଣ ପରେ ସେ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କୁ କିମ୍‌ସ କୋଭିଡ-୧୯ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି।

   Related Posts