Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା : ହଳଦି ଗାଁରେ ପୁଣି ଥରେ ବାଘ ଆତଙ୍କ, ଭୟରେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ହିନ୍ଦୁ ପରିବାରର ୫ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ! ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ମୋହନା : ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ଭୟଙ୍କର ରୂପ, ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ଏବେବି ଶିଶୁଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ଚେଙ୍କ
  • ||
  • ଭିସୁଟର ୪୦ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ମାମଲା : କମ୍ପାନୀର ଦାବି-‘ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟରେ ତ୍ରୁଟି ନଥିଲା’
  • ||
  • ସୋନପୁର : ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହ କଥା କଟାକଟିରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ପୋଲିସକୁ ବାନ୍ଧିଲେ ଏବଂ ୨ଟି ଜିପ୍ ଜାଳିଦେଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ
  • ||

ଫିଟନେସ ନଥିବା ସ୍କୁଲ ବସ୍‌ ଉପରେ ନିଆ ଯିବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ : ପରିବହନ ବିଭାଗ

7/07/2019 at 8:17 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୭|୭: ଫିଟନେସ ନଥିବା ସ୍କୁଲ ବସ ଉପରେ ନିଆ ଯିବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ।  ​‌ ବେଆଇନ ଭାବେର ଗାଡ଼ି ଚାଲିଥିବା ମାନିଲେ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ । କଡ଼ା ଆକ୍ସନ ମୋଡ଼ରେ ଏବେ ପରିବହନ ବିଭାଗ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଜୀବନ ସହ ଚାଲିଛି ଖେଳ ।

ସ୍କୁଲ ବସ ବାରମ୍ବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ , ଆକ୍ସନକୁ ଆସିଥିଲେ ସରାକର । କିଛି ଦିନର ଧରପଗଡ଼ ପରେ ପୁଣି ଯେଉଁ କଥାକୁ ସେଇ କଥା । ​‌ତେବେ ଏଣିକି ନିୟମିତ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବା ସହିତ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁ ନିଆଯିବ। କାରଣ  ଘୋରଇ ବିଦ୍ୟାଳଗୁଡ଼ିକରେ ପାଠପଢୁଥିବା ପିଲାମାନ ଯେଉଁ ବସରେ ଯିବା ଆସିବା କରୁଛନ୍ତି ତାହାର ଫିଟନେସ ଅଛି ନା ନାହଁ ତାହା ସଂପୃକ୍ତ ସ୍କୁଲ ପକ୍ଷରୁ ଜଣାନାହିଁ । ରାଜଧାନୀରେ ଗଡ଼ୁଥିବା ସ୍କୁଲ ବସମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ୧୦୨ ଟି ବସ୍‌ର ଫିଟନେସ ନଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିବାବେଳେ,୩୭ଟି ବସ  ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ କରିଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ ।

ଅନୁମାନ କରୁଥିବେ ଏହି କୋମଳମତି ପିଲାମାନଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି କିପରି ଖେଳ ଖେଳୁଛନ୍ତି ସ୍କୁଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । ଖୋଦ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ  ଏକଥାକୁ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ, ବେଆଇନ ଭାବରେ  ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି । ​‌ତେଣେ ଧରପଗଡ଼ କରାଯିବା ସହିତ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।

ସୁପ୍ରିମକୋଟଙ୍କ  ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା କମିଟିର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାଗୁଡିକରେ ଏହି ନିୟମକୁ କିପରି ପାଳନ କରାଯାଉଛି ଓ କେତେ ଉଲଂଘନ ହେଉଛି ସେ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ରିପୋର୍ଟ ତଲବ କରିବେ । ସ୍କୁଲ ବସର ଧରପଗଡ଼ ପରେ ଅଟୋ ଗୁଡ଼ିକର ମଧ୍ୟ ପାଞ୍ଚ କରାଯିବ। କାରଣ ଗୋଟିଏ ଅଟୋରେ ୬ ଜଣ ପିଲା ଯିବାର ନିୟମ ରହିଥିବାବେଳେ, ମନଇଛା ପିଲାମାନଙ୍କୁ ନେଉଛନ୍ତି ଅଟୋଚଳାକ ।  ସେପଟେ ଲାଇସେନସ ନଥାଇ ଅଭିଭାବକମାନେ ପିଲାମାନଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଚଳେଇବାକୁ ଦେଉଛନ୍ତି ।ଏହା ଉପରେ ନଜର  ରଖିବା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ମାନ୍ୟବର ସୁପ୍ରିମକୋଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି

ସୁପ୍ରିମକୋଟଙ୍କର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରାକରଙ୍କ ପରିବହନ ବିଭାଗର ଆକ୍ସନ କେତେମାତ୍ରାରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ତାକୁ ହିଁ ଅପେକ୍ଷା ।

   Related Posts