Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ଖାମଖିଆଲ୍ ନୀତି, ପୋଲିସ ବଦଳି ତାଲିକାରେ ରହିଛି ମୃତ ସୁବେଦାରଙ୍କ ନାମ

2/06/2021 at 2:28 PM

କଟକ ୦୨।୦୬ : ଜଣେ ଦିବଙ୍ଗତ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବଦଳି । ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ୍‌ ବାହିନୀରେ ଏପରି ଏକ ଅଜବ ଓ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିଛି । ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀର ସୁବେଦାର ବଦଳି ତାଲିକାରେ ମୃତ ସୁବେଦାରଙ୍କ ନାଁ ରହିଛି । ଗତବର୍ଷ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀର ଅଫିସର (ସୁବେଦାର) ସ୍ୱର୍ଗତ କାମପାଳ ନାୟକଙ୍କ ନାଁ ବଦଳି ତାଲିକାରେ ରହିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି ।

ସ୍ୱର୍ଗତ ନାୟକଙ୍କୁ କୋରାପୁଟ ସ୍ଥିତ ସପ୍ତମ ସ୍ପେସାଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ରିଜର୍ଭ ବାଟାଲିୟନ୍‌ (ଆଇଆରବି)ରୁ ପଞ୍ଚମ ବାଟାଲିୟନ୍‌ ବାରିପଦାକୁ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ଉକ୍ତ ବଦଳି ତାଲିକାକୁ ନେଇ ପୁଲିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ସମେତ ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ୍‌ ବାହିନୀରେ ହଇଚଇ ଖେଳିଛି । ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ ବାହିନୀର ବଦଳି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଯେ କିଭଳି ମନମାନି ଓ ଖାମଖିଆଲ୍‌ ନୀତି ଅନୁସରଣ କରାଯାଉଛି ତାର ପ୍ରମାଣ ଏହି ଘଟଣାରୁ ହିଁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ସ୍ୱର୍ଗତ ନାୟକ ଗତବର୍ଷ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ । ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗାର୍ଡ ଅଫ୍‌ ଅନର୍‌ ଦିଆଯାଇ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କରାଯାଇଥଲା । ଏମିତିକି ସହିଦ୍‌ ସ୍ମୃତି ଦିବସରେ ପୁଲିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଡିଜିଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଫିସରମାନେ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଇଥିଲେ ।

ଏତେସବୁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପରେ ମୃତ ସୁବେଦାର କାମପାଳଙ୍କ ନାଁ କିପରି ପୁଲିସ ବଦଳି ତାଲିକାରେ ରହିଲା ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଜଣେ ମୃତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନାଁ କିପରି ପୁଲିସ ଏଷ୍ଟାବ୍ଲିସ୍‌ମେଣ୍ଟ ବୋର୍ଡ(ପିଇବି)କୁ ବଦଳି ପାଇଁ ସୁପାରିସ କରାଗଲା ଏବଂ ଏଠାରେ କିପରି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବାବଦରେ କୌଣସି ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରାନଯାଇ ବା ତର୍ଜମା କରାନଯାଇ ବଦଳି ତାଲିକାରେ ମୋହର ମରାଗଲା ସେନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।

   Related Posts