Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ସ୍ଵୀକାର କଲେନି କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ, ନିଜ ସ୍ତରରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ନେତାଙ୍କୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2021: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ବିଜୟରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ଵାଣୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସଦସ୍ୟତା
  • ||
  • ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||

ସ୍ବପ୍ନହେଲା ପୂରଣ: ନୟାଗଡ-ମହୀପୁର ମଧ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ଚାଲିଲା ଟ୍ରେନ୍

25/07/2019 at 6:30 PM

ନୟାଗଡ୨୫|୭: ଖୋର୍ଦ୍ଧ। ବଲାଙ୍ଗିର ରେଳପଥର ନୟାଗଡଠାରୁ ମହିପୁରକୁ ଆଜି ପରୀକ୍ଷାମୂଳକଭାବେ ଗଡିଲା ଟ୍ରେନ୍ ବଗି । ରେଳ ସୂରକ୍ଷା ଆୟୁକ୍ତଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଏହି ୧୨କି.ମି. ରାସ୍ତାରେ ଆଜି ରେଳ ଗଡିଛି । ଦିନ ପ୍ରାୟ ୧୧ଟା ସମୟରେ ନୟାଗଡ ଟାଉନ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ଠାରୁ ୧୦ ବଗି ବିଶିଷ୍ଟ ରେଳ ବାହାରି ମହିପୁର ଅଭିମୁଖେ ଯାଇଥିଲା ।

ପରେ ୫ଟି ଟ୍ରଲିରେ ରେଳ ସୂରକ୍ଷା ଆୟୁକ୍ତଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଲାଇନ୍ ଅନୁଧ୍ୟାନକରି ମହିପୁର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲେ । ଗତ ୨୧ତାରିଖରେ ପରୀକ୍ଷାମୂଳକଭାବେ ନୟାଗଡ ଟାଉନ୍ ଷ୍ଟେସନରୁ ମହିପୁର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରେଳ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଚଳାଚଳ କରିଥିଲା । ସେପଟେ ଟ୍ରେନକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବାକୁ ମହିପୁର ଷ୍ଟେସନରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଜନସାଧାରଣ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲେ ।

ବହୁଦିନର ସ୍ବପ୍ନ ପୁରଣ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବାରୁ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ନାହଁନିଥିବା ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗିର ରେଳପଥର ୮୦କି.ମି. ରେଳ ଚଳାଚଳ କରୁଥିବାବଳେ ଆଜିର ଅନୁଧ୍ୟାନ ପରେ ଆଉ ୧୨କି.ମି. ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରେଳ ଚାଲିବ । ଅନୁଧ୍ୟାନ ପରେ ନିୟମିତ ରେଳ ରେଳଚଳାଚଳ ପାଇଁ ଟ୍ରାକ ଠିକ୍ ଥିବା ରେଳ ସୂରକ୍ଷା ଆୟୁକ୍ତ କହିଛନ୍ତି । 

   Related Posts