Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମାଜନ୍‌ରୁ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ ଟ୍ରେନ୍ ଟିକେଟ୍: ମିଳିବ କ୍ୟାସ୍‌ବ୍ୟାକ୍, ଟିକେଟ୍ କ୍ୟାନସେଲ୍ କଲେ ତୁରନ୍ତ ହେବ ରିଫଣ୍ଡ୍

8/10/2020 at 4:22 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୧୦ : ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ଜରିଆରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟ୍ରେନ ଟିକେଟ ମଧ୍ୟ ବୁକ କରିପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଆମାଜନ ଓ IRCTC ମଧ୍ୟରେ ଚୁକ୍ତି ହୋଇଛି। ଆମାଜନ ନିଜ ୱେବସାଇଟରେ ଟିକେଟ ରିଜର୍ଭେସନ କରାଇଲେ ପ୍ରଥମ ଟିକେଟ ବୁକିଂରେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ ଦେବ। ପ୍ରାଇମ ମେମ୍ବର୍ସଙ୍କୁ ୧୨ ପ୍ରତିଶତ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ ମିଳିବ। କ୍ୟାସବ୍ୟାକ ଅଫର ସୀମିତ ସମୟ ପାଇଁ ରହିଛି। ନୂଆ ଫିଚର ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅବଧି ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ସେବା ଓ ପେମେଣ୍ଟ ଗେଟୱେ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ ଚାର୍ଜରୁ ରିହାତି ମିଳିବ। ଏହା ଏକ ଲିମିଟେଡ଼ ପିରିୟଡ଼ ଅଫର। ଆମାଜନର ଟ୍ରେନ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ଫିଚର ଏଣ୍ଡ୍ରଏଡ ଓ  ଆଇଓଏସ ଉଭୟ ଆପ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ।

ଆମାଜନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଆପଣ ଥରକେ ୬ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଟ୍ରେନ ଟିକେଟ ବୁକ କରିପାରିବେ। ତତ୍କାଳ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ମାମଲାରେ ଗୋଟିଏ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନରେ ୪ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକେଟ ବୁକ କରାଯାଇପାରିବ। ଯାତ୍ରାର ୧୨୦ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଆଡ଼ଭାନ୍ସ ଟିକେଟ ବୁକ କରିପାରିବେ।

ପାଖାପାଖି ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଆମାଜନ ନିଜ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଜରିଆରେ ଫ୍ଲାଇଟ ଟିକେଟ ବୁକ କରିବା ସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଏହାପରେ ୨୦୧୯ ନଭେମ୍ବରରେ ବସ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ଫିଚର ଆଡ଼ କରିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ରିଜର୍ଭ ଟ୍ରେନ ଟିକେଟ ବୁକ କରିବା ସୁବିଧା ଦେଉଛି।

ଆମାଜନ ପେ ରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ରାଭେଲ କାଟାଗୋରୀକୁ ସଂଯୋଜିତ କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଠି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଫ୍ଲାଇଟ, ବସ ଓ ଟ୍ରେନ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ପାଇଁ ୱାନ୍ ସ୍ଟପ୍ ଶପ୍ ପେଶ କରାଯାଇଥାଏ। ଏଥରୁ ଟିକେଟ ବୁକ କଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଆପରେ ପିଏନଆର ଷ୍ଟେଟସ ଚେକିଂ, ଲାଇଭ ଟ୍ରେନ ଟ୍ରାକିଙ୍ଗ, ଟିକେଟ ଡାଉନଲୋଡିଂ, କ୍ୟାସଲିଙ୍ଗ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ମିଳିବ। ଆମାଜନ ପେ ରୁ ପେମେଣ୍ଟ କରୁଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଟିକେଟ କ୍ୟାନସେଲ ହେବାରେ ତତ୍କାଳ ରିଫଣ୍ଡ ମିଳିବ।

ଆମାଜନ ପେ ବାଲାନ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରି ବୁକ କରିଥିବା ଟ୍ରେନ ଟିକେଟ କ୍ୟାନସେଲ କଲେ କିମ୍ବା ବୁକିଂ ଫେଲ ହେଲେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ରିଫଣ୍ଡ ମିଳିବ। ଆମାଜନ ଟ୍ରେନ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ଫିଚର ଏଣ୍ଡ୍ରଏଡ଼ ଓ ଆଇଓଏସ ଉଭୟ ଆପ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ। ଆମାଜନ ଆପରେ ଆମାଜନ ପେ ଟ୍ୟାବରେ ଟ୍ରାଭେଲ କାଟାଗୋରୀ ଅନୁସାରେ ଫ୍ଲାଇଟ, ଟ୍ରେନ, ବସ ଟିକେଟ ବୁକିଂ ଫିଚର ଉପଲବ୍ଧ। ୟୁଜର୍ସ ସହଜରେ ରେଳ ଯାତ୍ରା ରୁଟ, ଯାତ୍ରା ତାରିଖ ଆଦି ସିଲେକ୍ଟ କରିପାରିବେ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଉପଲବ୍ଧ ଟ୍ରେନ ତାଲିକା ମଧ୍ୟ ଚେକ କରିପାରିବେ।

ପେମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଆମାଜନ ପେ/ଆମାଜନ ପେ ICICI କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ କରିପାରିବେ। ଆମାଜନରୁ ବୁକ କରିଥିବା ଟ୍ରେନ ଟିକେଟ କ୍ୟାନସେଲ ପାଇଁ ୟୋର ଅର୍ଡର ସେକ୍ସନକୁ ଯାଇ କରିପାରିବେ। 

   Related Posts