Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ, ଯୌତୁକ ମାମଲାରେ ଦଫା କାଟିବାକୁ ନେଉଥିଲେ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : କୁନ୍ଦେଇ ସରପଞ୍ଚ ନିଲମ୍ବିତ, ଭାରତମାଳା ଯୋଜନାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ୨ ଦିନିଆ କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ଫାଷ୍ଟଗେଟ୍ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ହାତୀ ଆତଙ୍କରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଯବାନ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ବାଇକ୍ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ନୂଆ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପୁରୀରେ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ହେବ କଡ଼ାକଡ଼ି

23/12/2019 at 7:50 PM

ପୁରୀ୨୩/୧୨: ପାଖେଇ ଆସୁଛି ନୂଆବର୍ଷ । ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଛୁଟିବେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ । ତେବେ ଭକ୍ତମାନେ କିଭଳି ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଭାବରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିବେ ସେଥିପାଇଁ ନୂଆ ଟ୍ରାଫିକ କଟକଣା ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ସେହିପରି ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀ ଓ ଦୋକାନ ପକାଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଇଛି ।

ଦିନକ ପରେ ବଡ଼ଦିନ । ନୂଆବର୍ଷ ବି ପାଖେଇ ଆସିଲାଣି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଟ୍ରାଫିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଛି ।  ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯିବାକୁ ହେଲେ ସାଧାରଣ ଚାରିଚକିଆ ଗାଡ଼ି ମାର୍କେଟ ଛକ ସେଠାରୁ ବ୍ୟାଟେରୀ ଚାଳିତ ଗାଡ଼ିରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଯିବେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର । ମାର୍କେଟ ଛକ ଠାରୁ ମରଚିକୋଟ ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କଲେ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଦୋକାନ ପକାଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ।  ତେବେ ଭିଆଇପି ଗାଡ଼ି ଗୁଡ଼ିକ ମରଚିକୋଟ ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ରହିଛି । ଏହା ପରେ ବ୍ୟାଟେରୀ ଚାଳିତ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଟୋ ଯୋଗେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଯିବେ । ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି ।

୨୦୨୦ ର ପ୍ରଥମ ସୂର୍ଯ୍ୟଦୋୟ ସହ କାଳିଆ ସାଆନ୍ତଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପୁରୀରେ ଏବେଠାରୁ ଭିଡ଼ ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଲାଣି । ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ପୋଲିସର ଏଭଳି ଟ୍ରାଫିକ କଟକଣାକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଆଗରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖ ସଙ୍କୁଚିତ ଥିବାବେଳେ ଏବେ ପୁରୀର ରୂପରେଖ ବଦଳିଥିବାରୁ ଭକ୍ତମାନେ ବେଶ୍ ଖୁସି ଜାହିର କରିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ହେବ ବିଶ୍ବସ୍ତରୀୟ ଐତିହ୍ୟ ନଗରୀ। ସେଥିପାଇଁ ଭକ୍ତଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଓ ଟ୍ରାଫିକ  ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଦିଆଯାଇଛି ପ୍ରାଧାନ୍ୟ । ତେଣୁ ସରକାର ଏବଂ ଜିଲ୍ଲାପ୍ରଶାସନର ସମସ୍ତ ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସବୁ ସ୍ତରରେ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି । 

   Related Posts